Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Ulusal Yemek Yarışması Düzenleniyor
Eklenme : 30.07.2019   -   Okunma : 1256

Kızılcahamam Belediyesi tarafından 24-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında 1.ncisi düzenlenecek olan Ulusal Yemek Yarışması için çalışmalar başladı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ın yaptığı açıklamada belediyemiz öncülüğünde Anadolu Şef Aşçılar Derneği ve Mutfak Sanatları ve Gastronomi Federasyonu ile birlikte 81 ilimizden tahmini olarak 1500 yarışmacının katılacağı 2 gün sürecek olan Ulusal Yemek Yarışması ile ilçe halkı ve misafirlere keyifli bir etkinlik sunacaklarını belirtti.

Başkan Acar, yarışmanın asıl amacının ülkemizde yemek kültürümüzü gelecek nesillere ve ülke geneline yaymak, aşçı mesleğini gelecek nesillere aktarırken aşçılık mesleğini sevdirmek, çırak usta ilkesini kaybetmeden genç nesillere aktarmak olduğunu, birincisi düzenlenecek olan etkinliği ise geleneksel hale getirerek ilerleyen yıllarda da devam ettirmek istediklerini sözlerine ekledi.

Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlarımız için Kızılcahamam dışı başvurular; www.mugafed.org adresinden, Kızılcahamam içi başvurular ise Kızılcahamam Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğünden bizzat alınacaktır. Vatandaşlarımızın 20 Ağustos 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ