Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam Belediyesinden Aşure Etkinliğine Davet
Eklenme : 9.09.2019   -   Okunma : 601

Kızılcahamam Belediyesi Bereket, ihsan ve keremin bollaştığı Muharrem ayını, Kızılcahamam’da anlamına uygun şekli ile yaşatarak kutlayacak.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Muharrem ayının İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak belediye organizasyonu ile 13 Ekim 2019 Cuma günü 14:00’da Kızılcahamam Aşağı Merkez Camii, Yukarı Merkez Camii, Muhittin Camii ve sanayi camii yanında  vatandaşa aşure dağıtımı yapılacağını söyledi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, halk arasında paylaşmanın simgesi haline gelen aşure gününün, birlik ve beraberliği perçinlediğini belirterek, yapacakları bu etkinlikte amaçlarının gelenek ve göreneklerin yaşatılması olduğunu söyledi. Başkan Acar, ”Hicri takvime göre yeni yılın ilk ayı olan Muharrem ayına merhaba dediğimiz bu günlerde, içindeki tahıllardan çok güzel bir tat oluşturan aşure ile sevgi, mutluluk, birlik ve beraberliği yaşıyoruz. Düzenleyeceğimiz Aşure dağıtımıyla bir geleneği yaşatmış olacağız. Bu güzellikleri ve geleneklerimizi her zaman korumalıyız. Muharrem ayınızı ve aşure gününüzü tebrik ediyor, Tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ