Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Bakan Yardımcısı Alparslan Kızılcahamam'da İncelemelerde Bulundu
Eklenme : 29.09.2019   -   Okunma : 646

ANKARA (AA) - Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Kızılcahamam'da İncelemelerde Bulundu.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Barun ve Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek ile birlikte Mahkeme Ağacin Mahallesinde bulunan mağaralar, Abacı Peribacaları ve Jeopark Müzesinde incelemelerde bulundular.

Belediye Başkanı Süleyman Acar, Kızılcahamam Mahkemeağcin Mahallemiz, Bizans döneminden kalan kaya kiliseleri, Balıkçıl kuşlarının göç yolu üzerinde olması ve peribacalarıyla; bir doğa, tarih ve jeoloji cenneti, bölgedeki küflü kayaların oymaya müsait olması burada çok sayıda kaya kilisesi yapılmasına sebep olmuş. Mahkemeağcin mahallemiz, Kızılcahamam'a 17 km mesafede, Çeltikçi yolu üzerindedir. Köyün adının Mahkeme Ağacından geldiği belirtiliyor diyerek  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’a, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız ve heyete bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Mahkeme Ağacin Mahallesinde bulunan Mağaraları, Abacı Peribacaları ve Jeopark Müzesinde incelemelerde bulunarak ilçemizde ayrıldı.

Başkan Acar, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız'a ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ