Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam Jeopark Alanları Okul Öğrencilerinin Ders Konusu
Eklenme : 9.10.2019   -   Okunma : 553

Kızılcahamam Jeopark alanları son yıllarda yapılan çalışmalar neticesinde verimini her geçen gün artırmakla beraber gün geçtikçe ilçemize gelen misafirlerin beğenisini kazanıyor. Ayrıca okul gezilerinin vazgeçilmezi olan Kızılcahamam, Jeopark alanları öğretmen ve öğrencilerinin ilgi odağı olmasının yanı sıra derslerine konu olmaya devam ediyor.

Özel Muradiye Sevgi Fen Anadolu Lisesi 10.sınıf örencileri, okul öğretmenleri ve 50 kişiden oluşan öğrenci grubu ile ilk olarak Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Müzesini ziyaret ettiler. Burada bulunan tematik sunumları, kayaçları ve bitki hayvan fosil örneklerini inceledikten sonra Güvem bölgesi Beşkonak Fosil yatakları, Güvem Bazalt Sütunlarını yerinde inceleyip bilgi aldılar. Öğrenciler Son olarak Çeltikçi bölgesinde bulunan Mahkemeağcin Yer altı şehrini ve Abacı Peribacalarını gezdikten sonra ilçemizden ayrıldılar.

İlçemizin Jeolojik yapısı ve bünyesinde bulundurduğu farklı jeolojik alanlar sayesinde özellikle lise öğrencilerinin coğrafya derslerinde işledikleri kayaçlar konusu olduğu için daha çok tercih ediliyor. Okul Öğretmenleri Ahmet bey ve Ayşegül hanım ilçemizden ayrılırken yapılan çalışmaları takdir ettiler. Bu çalışmaların gün geçtikçe artması temennisi ile Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’a teşekkür ettiler.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ