Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

K.A.T.E.M Öğrencilerinin Anlamlı Doğa Yürüyüşü
Eklenme : 13.10.2019   -   Okunma : 656

Tusaş Şehit Hakan Gülşen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Öğrencileri, her yıl geleneksel hale getirdiği Dönem Başı Doğa Yürüyüşüne bu yıl anlamlı bir ziyaret ile başladılar.

Tusaş Şehit Hakan Gülşen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, Okul Müdürü Kadir Yaman ve öğretmenleri öncülüğünde, Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi koordinesinde, Ali İhsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde her yıl geleneksel hale getirdikleri Dönem Başı Doğa Yürüyüşü etkinliğini gerçekleştirdi. Yürüyüşün bu yılki güzergahı  Abacı Peribacaları ve Mahkemeağcin bölgesindeki Jeopark alanları oldu.

Okul öğretmen ve öğrencileri yürüyüş öncesi okullarına ismi verilen aynı zamanda Kızılcahamam Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi mezunu olan 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Hakan Gülşen’in mezarını ziyaret edip dua ettiler. Geziye bu yıl yapmış oldukları ziyaret ile ayrı bir anlam katan okul öğrencileri duygulu anlar yaşadılar.

Tusaş Şehit Hakan Gülşen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmen ve bazı velilerin katılımı ile 80 kişiden oluşan kalabalık bir grup ile Başören Mahallesinden ilk önce Abacı Peribacalarına yürüdüler. Buradaki oluşumları inceledikten sonra burada öğle yemeği için mola verdiler. Yürüyüşün 2. Bölümünde ise  Mahkemeağcin Yeraltı Kültürel Jeositine kadar yürüdüler. Yürüyüş esnasında yol üzerinde bulunan Topuz İni Yer altı Mağralarını da ziyaret etme şansı bulan öğrenciler yürüyüşlerini Mahkemeağcin Yeraltı şehrinde sonlandırdılar.

Tusaş Şehit Hakan Gülşen  Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri bu yıl  Geleneksel Doğa Yürüyüşü için Kızılcahamam Jeopark alanlarını tercih ettiler. Katılımcılar bu yürüyüş sayesinde ortalama 12 km mesafe yürüdüler. Hem doğa ile iç içe olmanın keyfini çıkarttılar hem de ilçemizin farklı güzelliklerini tanıma ve görme fırsatı buldular.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ