Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

İlçemizde Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Eklenme : 29.10.2019   -   Okunma : 878

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ankara’nın Kızılcahamam İlçesi’nde de, tüm yurtta olduğu gibi çeşitli etkinliklerle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni 28 Ekim 2019 Pazartesi günü 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’na Atatürk Anıtına çelenk konmasıyla başladı.

Kutlamalarda İlçe Stadı’nda gerçekleşecek tören öncesinde Kaymakamlık Makamında tebrikler kabul edildi. Ardından ise  İlçe Stadı’nda gerçekleştirilen törene, İlçe Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, ilçe protokolü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kızılcahamam İlçe Stadı’na gelen öğrencilerin ve halkın bayramının İlçe Kaymakamı Can Aksoy ve Belediye Başkanı Süleyman Acar tarafından kutlanmasıyla başlayan törende İlçe Kaymakamı Can Aksoy, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Öğrenciler tarafından şiirler okundu. Öğrenciler halk oyunları gösterilerini sergilediler.

İlçe Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar ve Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak, resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında başarılı olan öğrencilere ödüllerini takdim ettiler.

Anadolu Lisesi bando takımının eşliğinde geçiş töreni düzenlenerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni sona erdi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ