Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kalemmatik Tanıtımı Yapıldı
Eklenme : 13.01.2020   -   Okunma : 636

‘Kızılcahamam Belediyesi’nden Sıfır Atık Projesi Kapsamında Kalemmatik Tanıtımı‘

Sıfır Atık Projesinde pilot ilçe olan Kızılcahamam'da Kızılcahamam Belediyesi  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, plastik ve metal atıkların toplanmasını sağlayacak ‘Kalemmatik’ etkinliğini başlattı.

Kızılcahamam Belediyesi önünde tanıtımı yapılan ‘Kalemmatik’ makinesine ilk kez plastik ve metal atıklar bırakan öğrencilere, yetkililer çevre, insan ve doğa sağlığının korunması noktasındaki bu çalışma ile dikkat farkındalık oluşturulacağını öğrencilere ifade ettiler.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “İnsan sağlığı ve doğanın korunması açısından farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirme yapmak adına atık yağ, atık pil, bitkisel atıklar, elektronik ve ambalaj atıklarla ilgili gerek yatırımlarımız gerekse de projelerle Kızılcahamamımızı bu anlamda örnek bir ilçe hüviyetine ulaştırdık. Yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar hammadde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılacaktır." dedi.

Plastik ve metal gibi atıkların geri dönüşüme gelmemesi halinde doğaya büyük zararlar verdiğini hatırlatan Başkan Acar,  değerlendirilebilir atıkların kaynağında toplanması ve ayrıştırılma sürecinin çevre sağlığı ve ekonomi açısından büyük bir önem arz ettiğini ifade ederken şunları söyledi: “Bilindiği üzere doğada uzun süre yok olmayan plastiklerin çevreye atılması çevre ve görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Doğada 1000 yıl bozunmadan kalma özelliğine sahip plastiklerin yakılması ise hava kirliliğine sebep olmaktadır.

Bugün ise Kızılcahamam Belediyesi  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimizde öğrencilerimize ‘Kalemmatik’’in tanıtımı yapıldı "dedi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ