Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Nikah İçin Gerekli Evraklar
Eklenme : 16.01.2020   -   Okunma : 2920

T.C.
KIZILCAHAMAM BELEDİYE BAŞKANLIĞI
NİKAH İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
1- Evlenme Beyannamesi; Belediyemiz Evlendirme Memurluğundan alınan Evlenme Beyan- namesi, bayan ve erkeğin kimliklerine göre okunaklı bir şekilde doldurulup imzalanarak, fotoğraflar yapıştırıldıktan sonra Evlendirme Memurluğuna teslim edilecektir. (bayan ve erkeğin birer fotoğrafı gereklidir.)
 
2- Sağlık Raporu; Devlet Hastanesinden kan tahlillerini öğleden önce verilip, öğleden sonra sonuçlar alınarak, Sağlık Ocağına gidilecek olup, bayan ve erkeğin kimliklerine göre doldurulup, fotoğraflar yapıştırılarak, Sağlık Ocağı-Aile Hekimine imzalattırılacaktır.
 
3- Talasemi Testi Kan Alındı Belgesi; Erkeğin adresinin kayıtlı olduğu İlçe Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimine müracaat edilerek alınacaktır. (Erkeğin kayıtlı olduğu adresi Kızılcahamam ise; Haftanın Pazartesi ve Çarşamba günleri sabah saat: 09.00’da Sağlık Ocağında hazır bulunulup, kan verecektir)
 
4- Bayan ve erkeğin kimliklerinin önlü-arkalı fotokopileri  (birer adet)
 
5- Bayan ve erkeğin 2’şer adet fotoğrafları (Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık) 
 
Hafta içi Nikahı için; Evrakların nikâh gününden EN AZ -3- (Üç) gün önce tamamlanıp, teslim 
edilmesi sonucu Nikah günü için gün ve saat alınması gerekmektedir.
 
Hafta Sonu Nikahı için; evrakların  EN AZ -7- (Yedi) gün önce tamamlanıp, teslim edilmesi 
sonucu Nikah günü için gün ve saat alınması gerekmektedir.
 
Nikâh masrafları ücretinin Belediyemiz Veznesine yatırıldığına dair Makbuz getirilecektir. (Vezne; Tahsilat Birimi-Belediye hizmet binası giriş kattadır) 
Belediyemiz Toplantı ve Nikâh Salonunda (Şehit Mehmet Erdem Caddesi-Hal girişi; Hafta İçi          Mesai Saati İçerisinde) ; 250.-TL’dir.
Mesai Saati Dışında, Törenli Nikah ve Düğünde kıyılacak nikâhlar için ; 550.-TL’dir.
 
REŞİT OLMAYANLAR (Yaşı Tutmayanlar İçin)
 
1- Çiftlerden birinin veya her ikisinin 18 yaşını bitirmemeleri halinde anne ve babanın kimlikleri ile birlikte önlü-arkalı birer adet fotokopileri, Nikah gününde anne-babanın Nikahta hazır bulunarak, Evlenmesine rıza (İzin vermeleri) etmeleri, Vukuatlı Nüfus Kaydı, Nüfus Cüzdan Örnekleri. 
 
2- Çiftlerden birinin veya her ikisinin 17 yaşını bitirmemeleri halinde anne ve babanın evlenme- sine rıza (izin verdiklerine) ettiklerine dair MAHKEME KARARI, anne ve babanın kimlikleri ile birlikte önlü arkalı birer fotokopileri, Nikah gününde anne ve babanın hazır bulunmaları, Vukuatlı Nüfus Kaydı, Nüfus Cüzdan örnekleri.
 
 
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ Olarak
Şimdiden MUTLULUKLAR DİLERİZ ....


İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ