Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam’dan Elazığ'a İkinci Tır Yola Çıktı
Eklenme : 29.01.2020   -   Okunma : 1134

Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle Kızılcahamam’dan  yardım dolusu ikinci bir tır yola çıktı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan bağış yardım kampanyası çerçevesinde AFAD koordinasyonunda, Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesi tarafından hazırlanan yardım tırı Elazığ'a dualarla uğurlandı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, yapmış olduğu açıklamada; " Geçtiğimiz günlerde Elazığ'da Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır'da, Gaziantep, hatta Samsun'a kadar pek çok yerde de hissedilen bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası bir takım mağduriyetler oluştu. Vefat eden vatandaşlarımız oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Devletimiz gereken her şeyi yaptı. Herkes çıkartıldı. Görüyorsunuz Türkiye'mizin 4 bir tarafından arkadaşlarımız depremde mağdur olduğunu düşündükleri insanlara yardım eli uzattılar. Şu anda göndereceğimiz tır ikinci tırımız olacak inşallah. Oradaki mağdur olan vatandaşlarımıza günlük ihtiyaçlarını karşılayacakları malzemeler gönderiyoruz. İnşallah bu malzemeler vatandaşlarımıza ulaştırılarak ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bu yardımda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Acar’ın konuşmasının ardından yardım tırı dualarla uğurlandı.

Uğurlama törenine Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, Meclis Üyeleri, Belediye ve Kaymakamlık Personeli ve vatandaşlar katıldı.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ