Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam Hollanda, İspanya, Portekiz ve Yunanistan’ı Ağırladı
Eklenme : 26.02.2020   -   Okunma : 577

Kızılcahamam Halk Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen "Jeotermal Enerji Alanında Yetişkin Becerilerinin Geliştirilmesi"  isimli Avrupa Birliği Erasmus KA204 projesinin ilk planlama toplantısı Kızılcahamam’da yapıldı.

Toplantıya Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gürkan Hazar, Ankara Kalkınma Ajansı Temsilcileri, Avrupa ortaklarından ise Hollanda, İspanya, Portekiz ve Yunanistan temsilcileri katıldı.

"Jeotermal Enerji Alanında Yetişkin Becerilerinin Geliştirilmesi"  isimli Avrupa Birliği Erasmus KA204 projesi 2 yıl sürecek. Projenin Türkiye ortakları, Kızılcahamam Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Ankara Kalkınma Ajansı ve Educalife Eğitim, Danışmanlık proje şirketi. Avrupa ortakları ise Hollanda, İspanya, Portekiz ve Yunanistan.

Proje süresince jeotermal enerjinin tarım alanında kullanımında çalışacak yetişkinlerin becerilerinin geliştirilmesine yönelik eğitim programı, uzaktan eğitim modülleri geliştirildi.

Toplantıda Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar ve Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş konuşma yaparak “projenin ülkemiz için başarılı bir proje olmasını diliyoruz” dediler.

Projenin Avrupa ortakları Hollanda, İspanya, Portekiz ve Yunanistan’dan gelen heyet, Kızılcahamam’ı gezerek doğal güzelliklerini ve jeolojik yapısını incelediler.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ