Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Sıfır Atık Birimi Çalışmaları
Eklenme : 5.03.2020   -   Okunma : 285

SIFIR ATIK NEDİR ? 
Sıfır Atık”; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.

KIZILCAHAMAM’DA SIFIR ATIK  ÇALIŞMALARI:
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında İlçemiz Kızılcahamam’ın Pilot İlçe seçilmesinin ardından yapılan çalışmalar;
1-) Öncelikle Kızılcahamam Belediyesi Sıfır Atık Birimi oluşturularak 30.04.2019 tarihinde ilk adım atıldı.

2-) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kızılcahamam Belediyesi arasında görüşmeler sağlanarak Sıfır Atık Projesinin Kızılcahamam’a uyarlama çalışmaları başlatıldı.

3-) 36 Resmi Kurum ve 14 Belediye Birimi gezilerek, Kurumlarda ve Belediye Birimlerinde bulunan Sıfır Atık Projesi Yetkilileri ile görüşmeler yapılmış olup Kurumların ve Belediye Birimlerinin fizibilitesi çıkartıldı.

4-) İlçe merkezinde bulunan Akçay, Yenice, Karşıyaka, İsmet Paşa ve Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahalleleri gezilerek, mahallelerde bulunan yer altı ve çöp konteyneri sayıları belirlendi.

Bu veriler doğrultusunda ihtiyaç tablo hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na istenilen bilgiler gönderildi.

5-) Ülkemizde başlatılan Sıfır Atık Projesi ile ilgili araştırmalar yapılarak İlçemize uyarlanması konusunda bilgiler toplandı.

6-) İlçemizde yapılması planlanan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezinin yer tespiti yapıldı ve inşaat durumu %80 ‘e ulaştı.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ