Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne "Sıfır Atık Bilgilendirme Alanı" Açıldı
Eklenme : 5.03.2020   -   Okunma : 515

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hazırlanan "Sıfır Atık Bilgilendirme Alanı"nın açılışı yapıldı.

Açılışa İlçe Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, kamu kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Belediye Başkanı Süleyman Acar, “Sıfır Atık Projesi bir sosyal sorumluluk projesi. Bizi en çok sevindiren küçük öğrencilerimizin ve gençlerimizin bu projeye sahip çıkması. Bu sebeple özellikle siz öğrencilerimize ve projeye destek çıkan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca Kızılcahamam Sıfır Atıkta pilot bölge olduğu için ilçemiz gerçekten çok büyük bir önem arz ediyor. Hem Devlet büyüklerimiz hem de Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan  Hanımefendi bu projeyi sahiplenerek Kızılcahamam’ı pilot ilçe seçtiler. İnşallah ilçemize bu projenin daha fazla değer katacağını düşünüyorum. Hem de Sıfır atık sadece, Türkiye’de değil dünyada hedeflenen bir proje. Dolayısıyla Kızılcahamam olarak Sıfır Atıkta önemli bir yerde olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

Ardından ise İlçe Kaymakamı Can Aksoy, konuşmasında “Değerli arkadaşlar bizler de Sıfır Atık Projesiyle alakalı zaman zaman etkinliklerde sizlerle aynı heyacanı yaşıyoruz. Bu noktada tabi bu farkındalık hepimiz için oluşuyor. Alışkanlıklarımızı değiştirerek çöp kabul ettiğimiz fakat dünyada gelişen devletlerin bu sayade bir adım ileriye gittikleri konuyu artık atık olarak kabul ediyoruz. İnşallah Biz Türkiye’ye örnek olan bir ilçe olacağız” dedi.

Etkinlik kapsamında "En Temiz" sınıf seçildi ve Sıfır Atık ile ilgili kompozisyon yarışmasında derece alan öğrenciler ödüllendirildi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ