Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam’a 250 Yataklı Termal Tesis Yapılıyor
Eklenme : 11.03.2020   -   Okunma : 1744

Kızılcahamam Yenice Mahallesi, Soğuksu Caddesi üzerinde daha önceden Valilik Tesisi'nin hizmet verdiği 111 ada, 6 parsel sayılı taşınmaz üzerine İçişleri Bakanlığı Vilayetler Birliği Başkanlığı tarafından 250 yatak kapasiteli termal otel yapılması için çalışmalar başladı.

Ankara’nın önemli termal merkezlerinden olan Kızılcahamam’a İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan 100 odalı, 250 yataklı vilayet evinin proje aşaması tamamlandı.

Konuyla ilgiliaçıklama yapan Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Kızılcahamam'ımız Ankara’nın ve Türkiye’nin önde gelen termal turizm merkezlerinden. Biz bunu daha da geliştirmek için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Seçim beyannamemizde de ifade ettiğimiz gibi İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun destekleri ile 100 odalı, 250 yataklı termal tesisimizin projesi hazırlandı.  Vilayetler Birliği Başkanlığı, söz konusu 111 ada, 6 parsel üzerinde Vilayetler Evinin yapımı için ihale çalışmaları devam ediyor.  projeye göre bina, 3 bodrum, 1 zemin, 5 normal ve çatı katından oluşuyor.  Binada, 90 normal, 5 suit, 5 aile odası  olmak üzere toplamda 100 oda . Bodrum katlarında ise termal hacimler ve toplantı salonları planlanmıştır. bulunuyor." dedi.

Başkan Acar, desteklerinden dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve görevli tüm personeline teşekkür etti.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ