Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Başkan Acar’dan İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. Yıl dönümü mesajı
Eklenme : 12.03.2020   -   Okunma : 604

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolaysıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Acar, yayımladığı mesajında, milli mücadele tarihimizin destanı olan İstiklâl Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 99. yılını saygı, şükran ve minnetle andıklarını belirtti. "Korkma" diye başlayan ve "Hakkıdır Hakk'a tapan milletimin istiklal" diyerek son noktayı koyan Mehmet Akif Ersoy'un, tarihin her döneminde birlik ve beraberlikten ödün vermediğini anlatan Başkan Acar, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı'nı yazarken, Türk milletinin o günkü durumundan ziyade bugünkü durumunu ortaya koyduğunu kaydetti. Başkan Acar, "Milletimizin; vatan ve millet sevgisini, hürriyet ve İstiklâl tutkusunu, başarma azim ve iradesini vurgulayan bu eser, mısralarla örülmüş bir al bayrak gibi gönüllerde dalgalanmaktadır" dedi.

Başkan Acar, henüz milli mücadelenin devam ettiği bir tarihte kaleme alınan bu mısraların, bir taraftan milletimizin inancını yükselterek zaferi müjdelediğini diğer taraftan ise milletimizin tüm dünyaya cesaretle haykırdığı bir bağımsızlık beyannamesi olduğunu anlattı. Başkan Acar, "Gönlü bayrak, millet, devlet ve iman aşkıyla dolu milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, dönemin işgalci güçlerine karşı vakur duruş sergileyen Anadolu'nun kahraman insanının ruhunu, mücadelesini, İstiklal Marşı ile tüm dünyaya haykırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!" diyen Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum" ifadelerini kullandı.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ