Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Eden Projesi Kapsamında İlçemizde İncelemeler Yapıldı
Eklenme : 12.03.2020   -   Okunma : 415

EDEN Projesi Kapsamında Turizm ve Kültür Bakanlığından AB Proje Denetleme ekibinden oluşan bir heyet, ilçemizde sağlık, doğa, inanç, kültür ve kongre turizmi alanlarında aktif ve alternatif çok olduğu için ilçemizde incelemelerde bulundular.

Ankara İl Kültür Turizm Müdürlüğü Tarafından başvurusu yapılan AB Projesi kapsamında (EDEN) ‘Sağlık ve Esenlik Turizmi’ Projesi, Ankara turizminin destinasyonunu artırmak ve Ankara ilçelerinin özellikle sağlık turizminde ön plana çıkarılması, tarihi, doğal yapıları, yurt içi ve yırt dışından gelen turistlerin vazgeçilmez tercihi olmalarını hedefliyor. Aynı zamanda Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında ilçemizin sağlık turizminde önemli rol oynaması sebebi ile Ankara, yarışma kapsamında son beşe kalmıştır.

Denetleme ekibine Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek’in yanı sıra belediyemiz turizm ve tanıtım konusunda yetkili personeller eşlik ettiler. Bölgemizin tarihi ve coğrafi önemini vurgulayarak denetleme heyetini heyeti bilgilendirdiler.

Heyet, ilçemizde sırası ile Jeopark Müzesi, Eliz Otel, 100. Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi,  Çam Otel ve Patalya Otel ve Soğuksu Milli Parkı’nı gezdi. Otel yetkililerinden ilçemizin konaklama potansiyeli ve sağlık turizmi konusunda vermiş oldukları hizmetler hususun bilgiler aldılar. İlçemizi ziyaret eden heyet yapılan çalışmaları ve ilçemizin turizm potansiyelini yerinde inceledikten sonra ilçemize hayran kaldıklarını dile getirdiler. Ev sahipliğinden ötürü başta Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek ve ekibi olmak üzere tüm otel yetkililerine ayrı ayrı teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Süleyman Acar, gezi sonrası yapmış olduğu açıklamada “İlçemizin tanıtımını gerek yurt içi gerekse yurt dışı, her platformda gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Proje kapsamında bir çok güzelliği ile ilgi odağı olan ilçemizin de hassasiyetle takip edilmesinden memnuniyet duyuyoruz. İlçemizi bu anlamda ziyaret eden misafirlerimize teşekkür ediyorum” diyerek bu ve bunun gibi projelerin Kızılcahamam Belediyesi olarak her zaman destekçileri olacağını dile getirdi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ