Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Başkan Acar: 65 Yaş Üstü 6 Bin 384 Vatandaşımızın Acil İhtiyacını Karşılıyoruz
Eklenme : 6.04.2020   -   Okunma : 618

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “28 bin 350 nüfusu bulunan, Türkiye’nin Termal Cenneti, Ankara’nın Akciğeri olan ilçemizde ikamet eden 65 yaş üstü 6 bin 384 vatandaşımız için Kaymakamlığımız ile birlikte  kurduğumuz “Vefa Sosyal Destek Grubu” ile arayan tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

‘Kızılcahamam Vefa Sosyal Destek Grubu’, 14 Günde 500’den fazla vatandaşa yardımcı oldu.

Türkiye’nin Termal Cenneti olan Kızılcahamam’da, 65 yaş üstü vatandaşın market ve eczane alışverişi için hizmet vermeye başlayan Kızılcahamam Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, 14 günde 500’ün üzerinde vatandaşın talebini karşıladı. Günlük 40’a yakın vatandaşın market ve eczane alışverişini, su, doğalgaz ve elektrik ödemeleri ile tesisat arızası ve marangoz taleplerini karşılıyor.

“Tedbirlerimizi Aldık”

Başkan Acar, Kızılcahamam Belediyesi olarak gerekli tedbirleri ve önlemleri aldık. İnsanımız için, sağlığımız için ve geleceğimiz için herkesin kurallara uyması lazım” dedi.

 “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın”

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele etmek için yerel yönetimlerin vatandaşa her türlü desteği vermesi gerektiğine dikkati çekerek, “Devletimiz ve hükümetimiz, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla vatandaşımızın koronavirüsten etkilenmemesi için imkânlarını seferber ediyor. Bizler de belediyeler olarak bu salgın hastalık dolayısıyla sokağa çıkmaktan imtina eden özellikle 65 yaş üstü vatandaşımıza yardımcı oluyoruz. Sağlık Bakanlığımızın bildirdiği ‘14 Altın Kurala’ uyulmasını kolaylaştırmak ve vatandaşımızın herhangi bir endişeye kapılmamasını sağlamak için gerekli olan hizmeti veriyoruz. Ayrıca belediye ekiplerimiz tarafından yürütülen dezenfekte çalışmaları virüs salgını sona erene kadar günün her saati devam edecek. Vatandaş olarak bizler de kalabalık alanlardan uzak durma ve hijyen kurallarına uyma noktasında üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ