Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam Belediyesi 1280 Dezenfekte Çalışması Gerçekleştirdi
Eklenme : 7.04.2020   -   Okunma : 479

Başkan Acar: Toplu Alanlar Her Gün Dezenfekte Ediliyor

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “Belediyemiz, koronavirüsle mücadele kapsamında; ilçemizde bulunan okullar, İbadethaneler, sağlık ocağı, çocuk oyun parkları başta olmak üzere toplamda şu ana kadar 1280 defa dezenfekte çalışması yürüttü. Vatandaşın zorunlu olarak toplu halde bulundukları noktalar ise hemen her gün dezenfekte edilmeye devam ediyor” dedi.

Koronavirüse Karşı Sıkı Önlem

Kızılcahamam Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü dezenfekte çalışmalarıyla koronavirüse karşı sıkı önlemler almaya devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri; Okul, cami, mescit, Kur`an kursları, sağlık ocağı, muhtarlık binası, hastane, halk eğitim merkezi, öğrenci yurtları, emniyet müdürlüğü, Belediye Hizmet Binası, Kaymakamlık Binası, taksi, otobüs, durak, çocuk oyun alanı gibi alanlarda şu ana kadar 1280 kez dezenfekte çalışması yürüttü.  

“Salgın Bitene Kadar Dezenfekte Çalışmaları Devam Edecek”

Başkan Süleyman Acar, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yürütülen dezenfekte çalışmaları virüs salgını sona erene kadar her gün farklı noktalarda devam edecek” dedi.

Koronavirüs salgınına yönelik vatandaşı da uyaran Acar şunları belirtti:

“Kamu ya da özel fark etmeksizin tüm kurum ve kuruluşlarımızı, tesislerimizi ve parklarımızı aralıksız dezenfekte ediyoruz. Tesislerimize koruyucu dezenfekte ekipmanları temin ederek önlemleri üst seviyeye çıkarıyoruz. Bizim yaptığımız bu çalışmaların amacına ulaşması için de gerek Cumhurbaşkanımızın, gerekse ilgili bakanlıklarımızın telkin ettiği kurallara vatandaş olarak uymamız gerekiyor. Kalabalık alanlardan uzak durma ve hijyen kurallarına uyma noktasında üzerimize düşeni yapmalıyız.” dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ