Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam’da Sıfır Atık Çalışmaları Son Hızıyla Devam Ediyor
Eklenme : 9.04.2020   -   Okunma : 463

Başkan Acar; Geleceğimiz için geri dönüştürüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlatmış olduğu "Sıfır Atık" projesi kapsamında pilot bölge olan Kızılcahamam Belediyesi, sıfır atıkla ilgili çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan yerlere mobil atık getirme merkezi yerleştirdi. 4 bölmeli atık getirme merkezinde, birinci bölmeye; tekstil atık, ikinci bölmeye; kağıt/karton - metal, plastik, cam atıkları, üçüncü bölmeye; bitkisel yağ atıkları ve dördüncü bölmeye ise; ömrü tükenmiş pil atıkları ayrı şekilde atılarak geri dönüştürülecek.

D-750 karayolu üzerinde bulunan benzin istasyonlarına, ilçede bulunan parklara ve meydanlara atık kumbarası konuldu.

Doğayı Korumak Görevimiz

Vatandaşların sağlığını korumak için Kızılcahamam genelinde temizlik operasyonları başlatan Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, "Geri dönüşümü çok önemsiyoruz. Kızılcahamam Belediyesi olarak ilçede birçok farklı noktaya Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüm kutuları yerleştirdik. Dönüştürülebilen ürünlerin ekonomiye kazandırılmasıyla doğayı ve çevreyi de korumuş oluyoruz. Kızılcahamamlı hemşerilerim atıklarını geri dönüşüm kutularına atarak çevreyi koruyabilirler. Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras, temiz bir doğadır" dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ