Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Sokağa Çıkma Yasağında, Sokaktaki Dostlarımızı Unutulmadı
Eklenme : 19.04.2020   -   Okunma : 323

Koronavirüs salgını sonrası yiyecek bulması zorlaşan sokaktaki dostlarımız olan sokak hayvanları, 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ile Kızılcahamam sokaklarında yalnız kaldı. Kızılcahamam Belediyesi ise onları unutmadı. 6 ayrı noktada besleme yapan belediye ekipleri hem mama hem de su götürdü.

Hem Mama Hem Sevgi Desteği

Kızılcahamam Belediyesi 2 gün içinde 200’e yakın sokak hayvanı için 6 ayrı noktada mama ve su bıraktı.

Bu yılın içerisinde hasta ve yaralı hayvanın tedavisini yapan ekipler, 300’ün üzerinde de kısırlaştırma operasyonu gerçekleştirdi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, kendisinin de pek çok çocuk gibi bahçede ve sokakta can dostlarla büyüdüğünü ifade etti.  Acar, “Çocukların hayvanlarla iletişimi onların sevgi ve merhamet duygularını pekiştirir, derinleştirir. Bu sevgiyle büyümelerini sağlayalım. Can dostlarımızı mümkünse sahiplenelim. En azından bir kap mama ve bir kap su ile destek olalım. Belediye olarak onları asla yalnız bırakmıyoruz. Hayvanseverlerimiz ile birlikte hareket ediyoruz. Beslemelerini, aşılarını, tedavilerini özenle yapıyoruz. Bu sokağa çıkma yasağında da yanlarında olduk, onlara mama ve su taşıdık. Bu dünya hepimizin ve sokaktaki can dostlarımızla daha da güzel. “ dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ