Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Eski Telsiz Direği Belediyemiz Tarafından Kaldırıldı
Eklenme : 22.04.2020   -   Okunma : 427

Kızılcahamam Şehit Mehmet Erdem Caddesi üzerinde bulunan ve yapıldığı  yıllarda telsiz direği vazifesi gören direk, uzun yıllardan beri atıl bir durumda olmasından dolayı Kızılcahamam Belediyesi tarafından kaldırıldı.

Kızılcahamam'ın daha güzel bir görünüme kavuşması için aralıksız çalışmalar devam ediyor. İlçede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katkıları ile gerçekleştirilen Cephe İyileştirme ve Sokak Rehabilitasyonu projesinin ilk etabının büyük bir ölçüde tamamlanması ile gözle görülür derecede gerçekleşen değişim hemşehrilerimizin ve misafirlerimizin  dikkatini çekiyor. Bunun yanında diğer bir çok çalışmasına aralıksız devam eden belediyemiz, ilçemizin göbeğinde  yıllardır atıl vaziyette duran  ve hiçbir fonksiyonu  olmayan direği, hem ilçemizin  güzelliği, hem de ilerleyen  zamanlarda vatandaşlarımızın güvenliğini tehlikeye sokacak bir durumla karşılaşmamak adına kaldırdı. Vinç vasıtası ile bir gün boyunca süren çalışma dikkatli bir şekilde, hiç bir tehlikeye mahal verecek durum oluşmadan gerçekleştirildi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar yaptığı açıklamada; "Koronavirüs salgını ile ilgili gerekli tedbirler ve hizmetlerle ilgili çalışmalarımızı aksatmadan sürdürürken belediyemizin çalışmalarına da devam ediyoruz. Hem projelerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor, hem de rutin hizmetlerimizi aksatmadan yürütüyoruz. İlçemizin çehresini değiştirmek, daha güzel bir Kızılcahamam'da yaşamak ve misafirlerimizi ağırlamak adına yaptığımız çalışmalar sürecek. Hemen belediyemizin karşısında Emniyet Müdürlüğü arkasında bulunan, 1978 yılında dikilmiş, yaklaşık 20-25  yıldır  atıl vaziyette olan direk hem ilçemizin güzelliği, hem de gelecekte güvenlik açısından sıkıntı oluşturmaması adına dikkatli bir çalışma ile mümkün olan en kısa sürede hızlı bir şekilde yerinden kaldırıldı. Bir günlük çalışma esnasında çevredeki esnafımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Her şey Kızılcahamam için " dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ