Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

100 Yaşındaki Medine Altınok Unutulmadı
Eklenme : 10.05.2020   -   Okunma : 600

Asırlık Çınar Medine Altınok’a Sürpriz

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ile Belediye Başkanı Süleyman Acar, Anneler Günü sebebi ile ilçede en yaşlı anne Medine Altınok’u ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladılar.

1920 doğumlu, 3 çocuk, 7 torun sahibi, 100 yaşındaki Medine Altınok ziyaretten dolayı hem mutlu oldu hem de oldukça şaşırdı.

Kızılcahamam’ın en yaşlı annesi olan 1920 doğumlu Medine Altınok’a, ailesiyle işbirliği yaparak sürpriz bir ‘Anneler Günü’ kutlaması gerçekleştirildi.

Sürpriz kutlama sırasında duygusal anlar yaşayan Medine Altınok’un oğlu Avukat Ali Altınok, mutluluğunu; “Tüm annelere böyle güzel günler diliyorum, anneler gününü kutluyorum. Çok mutlu olduk.” şeklinde dile getirdi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar: “Medine anamızın, 3 çocuğu var. Her biri vatana hayırlı evlat. İşte geleceğin sağlıklı nesilleri ve yeni Türkiye için böylesi analara, böylesi evlatlara ihtiyacımız var. Biz Medine Anamıza 3 evladını yetiştirirken gösterdiği fedakarlıklar için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaymakam Can Aksoy ise; “Yüce dinimiz İslam, cenneti annenin ayakları altına serecek kadar kutsal sayan dindir. Onları üzmememiz ve onlara iyi davranmamız konusunda uyarmaktadır. Anne, ailenin temeli, sevginin koşulsuz simgesidir. Değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce olan annelerimizin üzerimizdeki hakkı, emeği, ödenemeyecek kadar büyüktür. Annelerimiz, bizim her zaman baş tacımızdır. İlk öğretmenimizdir annemiz. Bireyi, aileyi ve toplumu anneler şekillendirir. Annelerimizden aldığımız ilk eğitimdir aslında kişiliğimizi ve toplumu şekillendiren unsurlar. Annelerimizin kıymetini bilmeli, her an dualarına mazhar olmalıyız. Bu vesile ile tüm annelerin ‘Anneler Günü’nü’ kutluyorum diyerek Ankara Valiliği tarafından gönderilen hediye ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun mektubunu teslim etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ev içerisinde çok kısa gerçekleşen ziyarette sosyal mesafeye de dikkat edildi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ