Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam’da Çevre Günü Etkinliği Yapıldı
Eklenme : 5.06.2020   -   Okunma : 513

Kızılcahamam Belediyesi tarafından 5 Haziran Çevre Günü Etkinliği 1.Sınıf Atık Getirme Merkezinde yapılırken programa Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, Ak Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Ahmet Barun, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe Protokolü ve vatandaşlar  katıldı.

Belediye  tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel yapılan Atık Getirme Yarışması’nda dereceye giren ilk altı kişiye ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi. 

Programda Açılış konuşması yapan Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar konuşmasında :

 “Ülkemizde Çevre duyarlılığı konusunda en önemli projelerden birisi yarınlara temiz bir dünya bırakmak, kaynakları daha verimli kullanarak israfı önlemek, atık miktarını azaltmak ve mevcut atıkları dönüştürmek amacıyla Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde çevre bakanlığımız tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesidir. İlçemiz de Türkiye’nin ilk sıfır atık ilçesidir.

 Bu vesile ile böylesine önemli bir projede ilçemizi Sıfır Atık ilçesi ilan eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat KURUM Bey’e ve Emine ERDOĞAN Hanımefendi’ye bir kez daha teşekkür ediyorum.

Kızılcahamam Belediyesi ve halkı olarak bize duyulan güveni boşa çıkarmamak için bugüne kadar elimizden gelen çabayı gösterdik

Belediyemiz tarafından bastırılan “Sıfır Atık Kartı” ile puan toplayan vatandaşlarımız atık topladıkça çeşitli ödüller kazanacak. Ama bu puan sistemi ile asıl amacımız vatandaşın çevre bilinci konusunda daha duyarlı olmasını sağlamak. Vatandaşlarımız sıfır atığa destek olup puan topladıkça, kendisi sayesinde çevrenin daha temiz, daha sağlıklı olduğunu bilecek, böylece daha temiz bir çevre oluşturmak adına daha motive olacak.” dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy da konuşma yaparak yarışmada derece alanları tebrik etti, Çalışmalarından dolayı Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’a ve Ekibine teşekkür etti.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından hazırlanan “Sıfır Atık Kartı” ilçe Protokolüne dağıtıldı ve tüm Kızılcahamam Halkına dağıtılacağı belirtildi. Vatandaş geri dönüştürülebilir atık getirdikçe kartlarına atık toplama puanı yüklenecek ve vatandaşlar bu puanları belirlenen yerlerde kullanabilecekler.

Program sonrasında yarışmacılardan Mine Öztürk’ün doğum günü ilçe protokolü tarafından kutlandı. Ardından İlçe Protokolü 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni gezdiler.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ