Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Yöremizi Fark Etme Zamanı Fotoğraf Yarışması 10 Temmuz 2020’de sona eriyor
Eklenme : 25.06.2020   -   Okunma : 494

Kızılcahamam bölgesinin, turizm açısından, tarihî ve tabiî yapısıyla zengin bir potansiyele sahip olduğunu kısa bir gözlemden sonra kolayca anlayabiliriz.

Başkent Ankara’nın kuzeyinde, Ankara-İstanbul karayolu üzerinde olması sebebiyle ulaşımın da gayet kolay olduğu, yemyeşil çam ormanlarının çepeçevre sardığı bir vadide kurulmuş olan ilçemiz, yazın bir dinlenme ve serinleme, kışın da kar ile ormanın meydana getirdiği doyumsuz renk armonisi içinde Dünya harikalarını aratmayan bir tatil beldesidir.

“Zümrüt” gibi bir yeşilliğin hâkim olduğu Soğuksu Milli Parkı, gerçekten bozulmaya yüz tutmuş tabii zenginlikler içinde orijinal yapısı ile ender güzellikleri saklayan ve her mevsim farklı görüntülerle insana sunan bir esrara sahiptir.

Bazen uzunca yazılan metinlerin anlatamayacağı hissi, yaşamı, fotoğraf aracılığı ile algılıyoruz. Sanat güzelliğin ifadesidir düşüncesinden yola çıkarak, fotoğraf sanatı aracılığıyla bakılan hayatı insan öğesi ile birleştirerek fotoğraflarla unutulmak üzere olan birçok zenginliğimizi kalıcı kılmak istedik.

Bu amaçla; “YÖREMİZİ FARK ETME ZAMANI” temalı Yerel Fotoğraf Yarışması ile her katılımcının gözünden yöremize kattığı anlamı görmek istiyoruz. Ödüllü yarışmanın ana sponsoru Kızılcahamam Belediyesi olacaktır ve yarışma koordinatörlüğü ESYAV (Kızılcahamam-Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı) Gençlik Birimi, Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam Kaymakamlığı tarafından sağlanacaktır. Yarışmamızın aday fotoğrafları, her biri kendi alanlarında uzman jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilecektir.

Yarışma 10 Temmuz 2020 Cuma Günü Saat 17:00’de sona erecektir.

 “YÖREMİZİ FARK ETME ZAMANI” temalı fotoğraf yarışmasına https://www.kizilcahamam.bel.tr/yarisma/ adresinden katılabilirsiniz.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ