Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Çöp Konteynerleri İlaçlanıp Yıkanarak Dezenfekte Ediliyor
Eklenme : 27.8.2020   -   Okunma : 219

Kızılcahamam Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında ilçe temizliği çalışmalarına ve dezenfeksiyon uygulamalarına aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda konteynerlerin bakım ve onarımını tamamlayan Kızılcahamam Belediyesi, salgınla mücadele sürecinde konteynerleri düzenli olarak dezenfekte etmeye devam ediyor.

Kızılcahamam Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Temizlik İşleri Birimi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda çöp konteynerleri virüs yayma riskine karşı kontrol altına alınıyor. Konteyner ve çevresi yıkama aracı ile temizlendikten sonra özel solüsyonla ilaçlanıp dezenfekte ediliyor. Kızılcahamam’da vatandaşların konteynerle temasını en aza indirmek amacıyla eski tip konteynerler yeşil çit ile kaplanıyor. İlçe genelinde düzenli olarak sürdürülen çalışmalar, vatandaşlardan da tam not alıyor.

Ekipler, konteyner temizleme ve dezenfeksiyon çalışmalarını plan doğrultusunda Kızılcahamam’ın  her yerinde devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara çöp konteynerlerinin kullanımına özen göstermeleri uyarısında bulunarak, maske ve eldiven gibi atıkların da toplum sağlığı için konteynerlere atılmaması gerektiğine dikkat çekiyor.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ