Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Sürdürülebilir Yaşam İçin Ekolojik Okuryazarım-2 Projesi
Eklenme : 3.09.2020   -   Okunma : 254

Projeye; Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara Tema Temsilciliği, Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam İlçe Sağlık Müdürlüğü de destek sağladı.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, "Sürdürülebilir Yaşam İçin Ekolojik Okuryazarım-2" adlı proje çalışmaları , pandemi kurallarına  uygun şekilde gerçekleştiriliyor.

"Sürdürülebilir Yaşam için Ekolojik Okuryazarım-2 "  projesi hedef kitlesi, Ankara ili Etimesgut ilçesinde eğitim gören 48-66 aylık çocuklar ve onların okul öncesi öğretmenlerinden oluşuyor.  Gerçekleştirilen proje çalışması ile katılımcıların ekolojik farkındalık edinmelerini sağlamak; bu sayede doğamızın bilimini öğrenerek yaşamlarını bu doğrultuda sürdürmelerini, yeryüzünde hayatı mümkün kılan doğal süreçleri anlamalarını ve doğaya yönelik olumlu tutum, değer ve anlayış geliştirmelerini, doğa ve doğa olaylarına eleştirel bakabilmelerini sağlamak, sorunların çözümüne yönelik fikirler geliştirerek bu doğrultuda araştırma ve sorgulama yapabilmeleri, ekolojinin sınırlarını bilmeleri, doğayla uyumlu yaşama becerisi kazanmaları, doğada yaşanan sorunları fark etmeleri ve çözümün bir parçası olabilmelerini hedefliyor.

Proje kapsamında öncelikle okul öncesi öğretmenleri ile Kızılcahamam’da 31 Ağustos- 05 Eylül 2020 tarihleri arasında 5 gece 6 gündüz konaklamalı şekilde eğitimler gerçekleştiriliyor. Eğitimler yarım gün salonda sunum ve uygulamalar şeklinde, yarım gün doğada Soğuksu Milli Parkı, Işık Dağı, Jeopark ve Karagöl gezileri ile yürütülüyor. Etkinliklerde grup çalışmaları, doğa oyunları, drama etkinlikleri, deneysel çalışmalar, poster çalışması, gezi gözlem etkinlikleri, arazi çalışmaları, demonstrasyon, akıcı öğrenme gibi katılımcıların doğada etkin katılımına yönelik uygulamalar da yapılıyor.

Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları " Sürdürülebilir Yaşam İçin Ekolojik Okuryazarım -2 " Projesi kapsamında Proje Yürütücüsü Uzman Zeliha Güneş Demir, Proje Uzmanı Doç.Dr. Ayfer Sayın ve Milli Eğitim Müfettişi Kamer Özdemir, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler ve kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ