Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Güvem Bölgesine Mobil Karakol Kuruldu
Eklenme : 28.09.2020   -   Okunma : 674

Kızılcahamam Güvem Mahallesi’nde jandarma karakolunun kapalı olmasından dolayı Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ve Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar geçtiğimiz günlerde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’i ziyaret ederek Kızılcahamam ile ilgili eksikleri söyleyerek istişarelerde bulundular.

Görüşmeler sonucunda bir hafta geçmeden  Güvem Mahallesi’ndeki jandarma karakolunun tadilatı yapılana kadar mobil karakol hizmet vermeye başladı.

Kızılcahamam Güvem Bölgesinde mobil karakol bugün hizmete girdi. Mobil karakollarda ihbarlara en kısa sürede ve en doğru yoldan ulaşabilmek için nevigasyon cihazı bulunuyor.

Kimlik ve araç sorgusu yapabilen, harekat merkezine eş zamanlı yer ve konum gönderebilen, adli olaylarda ve olay yerinde, vatandaşların karakola gitmesine gerek kalmadan adli evrakların düzenlenmesini sağlayan bir dizüstü bilgisayar da bulunuyor.

Araçta biri içte, ikisi ön ve arkada olmak üzere toplam 3 kamera yeralıyor. Kamera görüntülerini anlık harekat merkezine aktarabilen, hafıza kartına depolayan kamera kayıt cihazı, görüntülerin izlenebileceği 17 inçlik LCD ekranın yer aldığı araçta, personelin evrak düzenlerken kullanabileceği 2 katlanabilir sehpa ve üzerlerinde de evrakların konulduğu cepler yer alıyor.

Aracın orta bölümünde kendi etrafında dönebilen, arka bölümde ise personelin uzun görevlerde kullanabileceği çift kişilik yatak haline gelebilen koltuk, bunun altında kilitli çekmeceler, personelin kullanabileceği mini buzdolabı, klozet, lavabo, 50 litrelik temiz su tankı, dolap ve jeneratör yer alıyor.

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ve Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’e ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ettiler.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ