Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Bilinçli İnsanlar Atıksız Konutlar Projesi
Eklenme : 2.03.2021   -   Okunma : 209

Kızılcahamam Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğünce Pilot site seçilen TOKİ konutlarında yeni bir uygulamaya imza atıldı.

Bilinçli İnsanlar Atıksız Konutlar projesinde TOKİ konutlarında evsel atıklar ve geri dönüşebilir atıklar kaynağında ayrıştırılarak sıfır atık kapsamında toplama işlemi yapılacak. Bu şekilde evsel atıkları azaltma uygulamasına geçildi.

Proje kapsamında TOKİ konutlarındaki tüm site sakinlerine bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yapılarak görüş ve tavsiyeleri alınarak Sıfır Atık bilinci yerleştirilmeye çalışılıyor.

TOKİ site yönetiminin Sıfır Atık konusundaki gayretleri ve çalışmaları pilot site olarak seçilmesine katkı sağladı.

TOKİ konutlarında başlatılan bu uygulamada başarılı sonuçlar alınırsa tüm ilçedeki site ve apartmanlarda uygulanması planlanıyor. İlçe içerisinde evsel atık aracının daha az gezmesi ve atıklarımızı doğru ayrıştırma yapılması için Sıfır Atık Müdürlüğü tüm hızıyla çözüme odaklı çalışmaya devam ettiklerini belirterek. Vatandaşlarımızın da Sıfır Atık konusunda desteklerini ve gayretlerini bekliyoruz ifadeleri kullanıldı.

Sıfır Atık Ekibi Sokaktaki Dostlarımızı da Unutmadı

Ayrıca Sıfır Atık Müdürlüğünce sokak hayvanları için varil atıklarından yapılan yuvalar TOKİ konutlarının yanında bulunan alanda uygun yerlere montajı yapıldı. Yuvaların yanlarına su ve mama kapları montaj edildi. Evsel atıkların azaltımı hususunda evlerden kaynaklı yemek atıklarını bu alanda bulunan sokak hayvanları için mama kaplarını bırakılması için alan belirlendi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ