Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KİTAPLAR KUMBARAYA
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 1919

Güvem Ortaokulu tarafından düzenlenen “KUMBARADA BİRİKTİR, OKUMAK KEYİFTİR” adlı kitap kumbarası projesinin açılışı yapıldı. Bugün saat 10.00’da, Cumhuriyet Mey

Güvem Ortaokulu tarafından düzenlenen KUMBARADA BİRİKTİR, OKUMAK KEYİFTİRadlı kitap kumbarası projesinin açılışı yapıldı.

Bugün saat 10.00’da, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan açılışa Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkan Danışmanı ve Genel Koordinatör İhsan Taşer, Garnizon Komutanı Onur Akyüz,İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, Belediye Meclis Üyesi Fatih Oral, daire amirleri, okul müdürleri ve proje okulu öğrencileri katıldı.

Kızılcahamam’da evlerde okunmayan yüzlerce kitabı ve kitapseveri bir araya getirmek, kitap bağışlamak isteyen insanları, ihtiyaç sahipleriyle buluşturmak, kitaba zor ulaşan öğrencilerin daha çok kitap okuyabilmelerini sağlamak için bu projenin hayata geçirildiği belirtildi.

Proje sorumlusu Türkçe Öğretmeni Ali Yol’un belirttiği üzere, proje kapsamında ilçenin dört ayrı noktasına yerleştirilen kitap kumbaraları ile yaşadığımız ilçede okulların kitap ihtiyacını karşılamak ve çocuklara kitap sevgisini aşılamak için tüm Kızılcahamam halkının da desteğini ve yardımlarını alarak “KİTAP KUMBARASI”nı işlevsel hale getirmek amaçlanmaktadır.

Toplanan kitaplar ayıklanıp tasnif edildikten sonra öncelikle köy okullarının kütüphanesine daha sonra ilçenin merkez okullarına gönderilecektir.

Projeye verdiği desteklerden dolayı “Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Kızılcahamam Kaymakamlığına ve kumbaranın yapımında desteğini esirgemeyen Kızılcahamam Belediyesine” sonsuz teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

05 Haziran 2015 tarihine kadar sürecek olan projeye halkın desteği ve ilgisi beklenmektedir.

Toplu kitap bağışı yapmak isteyenler 0312 745 60 89 numaralı telefonu arayabilirler.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

 İLANLAR
E-BELEDİYE
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM