Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DEV PROJE İÇİN ARAZİ SATIŞI YAPILDI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 1886

Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi Urumçi Şehrinde faaliyet gösteren Xinjiang Alkut Şirketler Grubu Ankara İli Kızılcahamam İlçesi’nde Sağlık ve Tu

Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi Urumçi Şehrinde faaliyet gösteren Xinjiang Alkut Şirketler Grubu Ankara İli Kızılcahamam İlçesi’nde Sağlık ve Turizm Alanında yatırım faaliyetlerini yapmak için Belediye Başkanımız Muhittin Güney’i ziyaret ederek arazi satışı yapıldı.

Ankara Urumçi Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Latip ve Ankara Urumçi Tarım A.Ş’nin kurucularından Doç. Dr. Vâris Çakan önceki gün Belediye Başkanımız Muhittin Güney’i makamında ziyaret ederek projenin gerçekleştirileceği alanın Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile Belediye Encümenine yetki verilerek, satış sözleşmesi Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Encümen Üyeleri Murtaza Güngör ve Yusuf Şengül’ün himayelerinde imzalandı.
Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından yaklaşık 2 yıldır yürütülen yatırım tanıtım çalışmaları neticesinde planlanan yatırım, Ankara’ya sağlık ve turizm alanında ilk etapta yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırım planlanıyor.
Kızılcahamam’da termal sağlık turizminin Uygur ve Çin tababetini içeren tamamlayıcı tıp uygulamaları ile birleştirilecek olan projede alanında yetişmiş Uygur ve Çin tababet doktorları geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleriyle tedavi yapmaktadır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp Merkezi bu hizmetler esnasında Uygur ve Çin tamamlayıcı tıp hekimleri muayene, tetkik, rapor, reçete ve diğer uygulamalara nezaret eder, konsültasyon yapmaktadır. Ayrıca Uygurlu yatırımcılar Kızılcahamam’a maliyeti 100 milyon doları aşan en yeni teknolojilerle donatılmış Uygur ilaç fabrikasını kurmayı planlamaktadır. Image2 Image3 Image4 Image5 Image6 Image7 Image8 Image9 Image10 Image11 Image12 Image13 Image14İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ