Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

FESTİVAL HAKKINDA AÇIKLAMA
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 861

KIZILCAHAMAM BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN KIZILCAHAMAMLI HEMŞERİLERİM BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM KAMUOYUNA SAYGIYLA ARZ OLUNUR. Geçmişten Bugüne İlçemizde her sene gerçek

KIZILCAHAMAM BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
KIZILCAHAMAMLI HEMŞERİLERİM BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM KAMUOYUNA SAYGIYLA ARZ OLUNUR.

Geçmişten Bugüne İlçemizde her sene gerçekleştirilen “Kültür Sanat ve Su Festivali” bu senede özellikle Kızılcahamam’ın ilçe oluşunun 100.yılı olması sebebiyle Belediyemiz tarafından özenle planlanmış ve 07.08.09 Ağustos 2015 tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir.

Bununla ilgili çalışmalarımız titizlikle yürütülmüştür. Özellikle tanıtımlarımız ilçemizde yapıldığı gibi Ankara’da da her yerde Bilboardlarla, Radyo, Televizyon, Gazete ve Davetiyelerle ilçemize ve Belediyemize yakışır şekilde yapılmıştır.

07 Ağustos 2015 Cuma günü Türkiye’nin en seçkin hafızlarının katılacağı muhteşem Kur’an Tilaveti, Mevlid-i Şerif ve Semazen gösterileri yapılacaktır.

08 Ağustos 2015 Cumartesi günü Türkiye’nin en seçkin Güreşçilerinin katılacağı özellikle Kırkpınar Birincisi Orhan Okulu’nun da katılacağı Yağlı Güreşlerimiz yapılacaktır.
08 Ağustos 2015 Cumartesi Güreşlerden sonra akşam Kızılcahamamlı hemşerimiz Oğuzhan ER, Aydın GÜNDOĞDU ile İrem DERİCİ konseri planlanmıştır.

09 Ağustos 2015 Pazar günü yine Kızılcahamamlı hemşerimiz Kızılcahamamlı Özcan, Emel TAŞÇIOĞLU ile Ferhat GÖÇER ile anlaşılmıştır.

Festivalimizle ilgili tanıtımlarımız yapılmış, davetiyelerimiz dağıtılmıştır.

Ancak Ülkemizde son günlerde meydana gelen Terör olaylarıyla üzücü hadiseler yaşanmakta, vatanımıza, bayrağımıza, şanlı ordumuza ve askerlerimize karşı haince saldırılar düzenlenmektedir. Gelen Şehit haberleri Ülkemizi, Ailelerimizi, Bizleri derinden üzmektedir.

Ülkemiz Şehit haberleriyle üzülüp yas tutarken bizim eğlence programları düzenleyerek aziz şehitlerimizin ruhlarını incitmemiz uygun olmayacaktır.
Bu sebeple Bugün İlçe Kaymakamımız Mehmet YILDIZ’ın Başkanlığında Siyasi Parti Başkanlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimizin Temsilcileri ve Merkez Mahalle Muhtarlarımızla bir toplantı yapılarak Festivalimizin KUR’AN TİLAVETİ, MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI İLE YAĞLI GÜREŞLERİN aynı tarihlerde yapılmasına Eğlence, Sanatçı, Konser Bölümü zikredilen tarihlerde değil ileriki bir tarihte yapılması kararı alınmıştır.

SAYGIDEĞER KIZILCAHAMAMLI HEMŞERİLERİMİZE VE TÜM KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

Muhittin GÜNEY
Kızılcahamam Belediye BaşkanıİLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ