Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Sempozyum Haberleri
Eklenme : 19.09.2015   -   Okunma : 1620

İlçe/Kaza merkezinin Kızılcahamam’a taşınmasının 100. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde; Türkiye Cumhuriyeti Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediye Başkanlığı’nın ortak çalışma ve teşviki ile, 06/07/08 Kasım 2015 tarihlerinde Kızılcahamam’da “100. Yılında Kızılcahamam Sempozyumu” başlığı altında, Kızılcahamam’ın (tarihi yapısı itibarı ile Yabanâbâd ve Şorba’nın) geçmişten günümüze, günümüzden geleceğe; tarihî, idarî, ekonomik, sosyal, kültürel, dinî, turizm ve sağlık gibi konuların ele alınacağı bir sempozyum düzenlenecektir.
 
Sempozyumda Ele Alınacak Konular
Tarih
Coğrafya
Yerleşme
Nüfus
İdari ve Sosyal Yapı
Ekonomi: Sanayi, Ticaret, Tarım, Hayvancılık, Turizm, Hizmet Sektörü, Doğal Kaynaklar
Eğitim, Kültür ve Sanat: Musiki, Mutfak, Giyim-Kuşam, Gelenek-Görenek, İnanç, Halk İnanışları, Mimari
Sağlık
Ulaşım
 
“100. Yılında Kızılcahamam Sempozyumu”ndan, ilçemizin geçmişten geleceğe uzanan yolculuğunda bilgi üretimine katkı sağlanması, yeni bakış açıları ve projeler ortaya konulması ve karar vericilere bilgi desteği sunulması arzulanmaktadır.
Sempozyum sürecindeki çalışmalarınız, ilçemiz sosyokültürel / sosyoekonomik seviyesinin yükselmesine olumlu katkı sağlayacaktır.
Bu bağlamda, saygıdeğer bilim insanlarından ve değerli hemşehrilerimizden, yukarıda belirtilen konular çerçevesinde bildiri sunacak olanların, bildiri, bildiri başlıklarını ve 200 kelimeyi geçmeyecek bildiri özetlerini sempozyum sekretaryasına göndermeleri rica olunur. Sempozyumda sunulacak bildirilerin özgün ve daha önce yayımlanmamış olması önceliklerimiz arasında yer almaktadır. İlginiz ve katkınız için teşekkür ederiz.

HATIRLATMA
Sayın Katılımcı
İlçe/Kaza merkezinin Kızılcahamam’a taşınmasının 100. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde; Türkiye Cumhuriyeti Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediye Başkanlığı’nın ortak çalışma ve teşviki ile, 7-8-9 Eylül tarihlerinde düzenlenmesi düşünülen sempozyum, belirtilen tarihlerde milletvekili genel seçimi yapılacak olması nedeniyle 06/07/08 Kasım 2015 tarihlerine ertelenmiş olup durum daha önce sekreterliğimizce tarafınıza bildirilmişti.
Sayın katılımcılarımızın bir kısmının yaz tatilinde bulunabileceği düşüncesiyle ikinci bir duyuru yapılması gereği uygun görülmüş olup,“100. Yılında Kızılcahamam Sempozyumu” için hazırlanacak olan 150-200 kelimelik bildiri özetlerinin 20 Eylül 2015 tarihine kadar , sempozyum sekreteryası E-Posta adresine gönderilmesi/ulaştırılması hususunu rica ederiz.
Saygılarımızla


SEMPOZYUM SEKRETARYASI
(E-Posta Adresi: kizilcahamam100yasinda@outlook.com  )
(NOT: Daha önce bildiri özeti gönderen katılımcıların bu mesajı dikkate almamalarını rica ederiz.)İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ