Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

TEMEL ATMA TÖRENLERİ YAPILDI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 1767

Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapımına başlanılacak olan yeni belediye hizmet binası ve seyir tepesi sosyal tesislerinin temel atma töreni düzenlendi. Töre

Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapımına başlanılacak olan yeni belediye hizmet binası ve seyir tepesi sosyal tesislerinin temel atma töreni düzenlendi.
Törene Başbakan yardımcısı Devlet Bakanı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Bölge Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilcileri, Kurum Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende aşağı merkez cami müezzini Bahattin Akoğlu tarafından Kur’an-ı Kerim okundu törende açılış konuşmasını yapan belediye Başkanımız Muhittin Güney katılımcılara teşekkür ederek; konuşmasına şöyle devam etti.
“Göreve geldiğimiz 30 Mart yerel seçimlerinden bugüne kadar seçim beyannamemizde verdiğimiz sözleri birer birer gerçeğe dönüştürmenin verdiği mutluluğu belirterek sözlerime başlamak istiyorum.
Bizler ilk günkü heyecanımızla Kızılcahamam ve Kızılcahamam halkı her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır düşüncesi ile hareket ederek gece gündüz demeden sizlerin refahı, mutluluğu ve huzuru için çalışmaktayız. Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye nasihatında belirttiği gibi “İnsanlar vardır, şafak vaktinde doğar, gün batarken ölürler”. Önemli olan bu dünyadan göçtüğümüzde arkamızda eserler bırakmaktır. Ben temenni ediyorum ki bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ve en önemlisi bundan sonra gerçekleştireceğimiz projeler bizim ardımızda bıraktığımız eserler olarak kalacaktır. Gelecekte bu ilçede yaşayacak olan evlatlarımız ve torunlarımız bizleri inşallah dua ederek anacaklardır.
Bugün burada çok önemli iki projemizin temelini atmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bunlardan birincisi Seyir Tepesi Sosyal Tesisleri. Sanayi bölgemizin yanında bulunan ve şanlı bayrağımızın dalgalandığı “Bayraktepe” olarak bildiğimiz bölgede yükselecek olan projemizi kısa sürede tamamlayıp siz değerli halkımız ve misafirlerimizin hizmetine sunmayı amaçlamaktayız.
Seyir Tepesi Sosyal Tesisleri’nin Teknik Özellikleri;
2500m2 arsa içerisine
1000m2 inşaat alanı
Çelik Konstrüksiyonlu yapı
395 m2 çok amaçlı salon
113 m2 çok amaçlı salon
160m2 Mutfak, Lavabolar ve İdari odalar.
Çevre düzenlemesi, yeşil alan, oyun parkı ve Oto park

İkinci olarak temelini attığımız Belediye Hizmet binamız ise yıllardır kullanılan ve artık ihtiyaçlarımıza karşılık vermeyen şu an yanında bulunduğumuz belediye binamızın hemen arkasında yükselecektir. Kızılcahamam ilçemize yakışacak kalitede yapılacak olan yeni modern binamızın teknik özellikleri ise şöyle;
3150 m2 otopark alanı + 3466 m2 bina alanı
Toplamda 6616m2 alana inşa edilecek.
50 Çalışma Ofisi
3 Asansör
Konuşma Balkonu
Geniş Bekleme Salonu
Geniş Peyzaj ve Süs havuzlarının olduğu büyük bir meydan
2. Bodrum Kat otopark
1. Bodrum Kat otopark ve ısı merkezi
Zemin (Giriş ) Kat
Danışma
9 Adet Çalışma Ofisi
1. Kat
8 Adet Çalışma Ofisi
1 Adet Mescit
2. Kat
Başkanlık Makamı
Özel Kalem
Meclis Toplantı Salonu
6 adet Çalışma Ofisi
3. Kat
9 Adet Çalışma Ofisi
2 Adet Başkan Yardımcısı Odası
1 Adet Encümen Odası
4. Kat
10 Adet Çalışma Ofisi

Bu iki yeni projemiz inşallah yoğun bir çalışmanın eseri olarak kısa zamanda hizmete sunulacak. Rabbim inşallah kazasız belasız bir şekilde tamamlayarak tekrar burada açılış töreni için toplanmayı bizlere nasip eder. Bu projelerin gerçekleşmesinde bizlere en büyük katkıyı sağlayan Ankara Milletvekilimiz ve hemşerimiz Prof. Dr. Emrullah İşler Bey’e, meclis üyesi arkadaşlarıma, belediye çalışanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarımızın ilçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Temel Atma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Bölge Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler ve İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız birer selamlama konuşması yaparak temelleri atılan binaların Kızılcahamam’a hayırlı olmasını ve emeği geçenlere de teşekkürlerini ilettiler.
Törende çanlı yayın ile Seyir tepesi Sosyal tesislerine bağlantı kurularak burada bekleyen Belediye Başkan yardımcısı Fahrettin İlhan ise duygularını ifade ederek eş zamanlı olarak Yeni Belediye Hizmet binasının ve Seyir tepesi Sosyal tesislerinin temellerini atmak üzere butonlara protokol tarafından basılarak coşkulu bir temel atma töreni gerçekleştirildi.
Protokol yeni belediye hizmet binasının inşaat alanına inerek burada kurban kesimi gerçekleştirildi. İlçe Müftü vekili Sıtkı Yılmaz tarafından dua edilerek tören sona erdi.

Image1 Image2 Image3 Image4 Image11 Image10 Image9 Image8 Image7 Image6 Image5 Image12 Image13 Image14 Image15 Image16 Image17 Image18 Image19 Image20 Image21 Image22 Image23 Image24 Image25 Image26 Image27 Image28 Image29 Image30 Image31 Image32 Image33 Image34 Image35 Image36 Image37 Image38 Image39 Image40 Image41 Image42 Image43 Image44 Image45 Image46 Image47 Image48 Image49 Image50 Image51 Image52 Image53İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ