Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ AÇILDI
Eklenme : 16.10.2015   -   Okunma : 3479

Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Güney Müze Açılışında Konuklara seslendi.

                EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ AÇILDI

Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Güney Müze Açılışında Konuklara seslendi.

 ‘Göreve geldiğimiz günden bu yana "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" prensibi ile ilçe halkımızın refahı için gece gündüz çalışmaktayız.

           Bu yıl ilçemizin kuruluşunun 100. yılı olması nedeniyle, 100. yılına yakışır tesislerin temellerini atıyoruz. Geçenlerde sizin de bildiğiniz gibi; Yeni Belediye Hizmet Binası ve Seyir Tepesi Sosyal Tesislerinin temellerini attık. Daha öncesinde ise Kızılcahamam ilçemizin en çok ihtiyaç duyduğu ve yıllardır beklediği yeni devlet hastanemizin temelini attık. İnşaatlar hızlı bir şekilde devam etmekte ve yakın zamanda Allah'ın izniyle temeli atılan projelerimizin açılış törenlerini de hep birlikte gerçekleştirmek istiyoruz.  Ayrıca ilçe içerisinde bir çok çalışmamız devam ediyor, park-bahçe çalışmaları, spor oyun alanları çalışmaları ile ilçemizin her yerine hizmetlerimizi götürüyoruz.

            Bugün burada da yeni müzemizin açılışını yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Müzeler; sanat, bilim, tarih ve kültür ile ilgili eserlerin sergilendiği yerlerdir. Geçmiş yıllardaki insanların düşünüş, inanç, yaşayış ve sanat anlayışlarını bizlere bıraktıkları eserlerden öğreniriz. Geçmişi öğrenmekte  bugünü anlamamıza yardımcı olur.  Dolayısı ile bugün açacağımız müzemiz de bizlere geçmişin bir aynası olarak hizmet verecektir’ diyen Başkanımız emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Açılışta İlçemizin kuruluşunun 100. yılına layık bu önemli eserin ortaya çıkmasında bizlere maddi manevi desteklerini esirgemeyen Ankara Kalkınma Ajansının Genel Sekreteri Arif ŞAYIK Bey, her zaman yanımızda olan bölge milletvekilimiz Prof. Dr. Emrullah İŞLER Bey, İlçe Kaymakamımız Mehmet YILDIZ konuşma yaptı.  Ayrıca müzemizin yapımında gece-gündüz demeden çalışarak her köşesinde emeği olan ilçemizin sevilen işadamı Ali YEŞİL  Bey’e de plaket takdiminde bulunuldu.

Edilen dua ve Kurban kesiminin ardından Müze açılışı gerçekleşti.

 

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ