Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ŞAMPİYONA MUHTEŞEM KARŞILAMA
Eklenme : 19.10.2015   -   Okunma : 1903

Gürcistan’ın Tiflis şehrinde yapılan işitme engelliler Avrupa Şampiyonasına katılarak Grekoromen stilde üçüncü ve serbest stilde de Avrupa Şampiyon olan güreşçi

Gürcistan’ın Tiflis şehrinde yapılan işitme engelliler Avrupa Şampiyonasına katılarak Grekoromen stilde üçüncü ve serbest stilde de Avrupa Şampiyon olan güreşçimiz İsmail Hakkı Bostancı için karşılama töreni düzenlendi.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Meclis Üyeleri, İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Bakır, Öğrenciler, Güreş takımı ve Güreş severle ile birlikte Kargasekmez Pırnak mevkiinde Avrupa şampiyonumuz İsmail Hakkı Bostancıyı karşılayarak Şehir merkezinde konvoy düzenlendi. Araç üzerinden halkı selamlayan Şampiyon için Belediye önünde ise tören düzenlendi.

Törende konuşan Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Son zamanlarda gittikleri bir çok turnuvadan başarıyla dönen belediyemiz güreş takımı yine büyük bir başarıya imza atarak ilçemize bir Avrupa şampiyonluğu kazandırdılar.

Son olarak geçtiğimiz hafta Gürcistan’ın Tiflis şehrinde yapılan işitme engelliler Avrupa Şampiyonasına katılan güreşçimiz İsmail Hakkı Bostancı Grekoromen stilde üçüncü ve serbest stilde de Avrupa Şampiyonu olmuştur. Bu başarı ile bizleri gururlandıran 1999 doğumlu sporcumuz İsmail Hakkı Bostancı, Kızılcahamam Sazak Mahallesi doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini ilçemizde tamamladı. Şu an İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

Güreş hayatına 2011 yılında Kızılcahamam Belediyesi Amatör Spor Kulübünde başlayan evladımız spor hayatına halen kulübümüzde devam ediyor.

2014 ve 2015 yılında serbest ve Grekoromen stilde Türkiye Şampiyonu olan İsmail Hakkı Bostancı, yine 2014 yılında da Dünya Beşincisi olmuştur.

Bizler Kızılcahamam Belediyesi olarak spor yapan gençlerimizin her zaman yanında olduk ve bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde onların yanında olmaya devam edeceğiz. Spora destek olarak Muhsin Yazıcıoğlu. Spor tesislerini gençlerimizin hizmetine sunduk, Ankara Büyükşehir Belediyesi gençlik merkezini kurduk ve gençlerin hizmetine sunduk.  Özellikle bizleri gururlandıran bu tip başarılar da geldikçe emeklerimizin boşa gitmediğini görmek bizleri mutlu etmektedir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diyerek, güreşte olduğu gibi futbol ve voleybolda da bizleri temsil eden sporcu kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Bugün burada bizlere bu mutluluğu yaşatan İsmail Hakkı Bostancıyı önce karşıladık, ardından konvoy eşliğinde gezdirerek sevincimize ilçe halkımızı da ortak ettik. Her zaman ilçe olarak kenetlenip böyle başarıların tekrarını getirmek için mücadelemize devam etmemiz ve ilçemizin adını her alanda başarı ile duyurmamız gerekiyor. Sizlerin de her zaman gençlerimizin destekçisi olmanızı temenni ediyorum. Son olarak evladımızı yetiştiren kıymetli ailesine, eğitim gördüğü okullardaki eğitimcilerimize, spor alanında onu yetiştiren güreş takımı hocalarımıza ve ilçe halkımıza teşekkür ederken tekrar İsmailimizi tebrik ediyor ve hepinize Saygılarımı Sunuyorum” dedi.

Ardından konuşan İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ahmet Bakır konuşmasında öğrencimiz olan İsmail Hakkı Bostancı derslerinde başarılı bir öğrencidir. Bu başarısını güreş’e de yansıtarak Avrupa şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor başarısından teşekkür ediyorum dedi.

Son olarak konuşan Kızılcahamam Belediyesi antrenörlerinden Halil Yılmaz Emeklerimizin meyvesini almaya başladık güreşçimizin bu başarısında emeği olan Antrenör arkadaşlarımı güreş camiasına ve gururumuz olan İsmail Hakkı Bostancı’yı kutluyorum Almış olduğu Avrupa şampiyonluğu madalyasını şehitlerimize armağan ediyoruz dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ