Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

JEOPARK SONBAHAR TURLARINA DEVAM EDİYOR
Eklenme : 16.11.2015   -   Okunma : 1206

Jeopark alanları, sadece ilçemize gelen misafirlerimizin dikkatini çekmekle kalmayıp, okullarda ders konusu olmaya devam ediyor.

        Jeopark alanları, sadece ilçemize gelen misafirlerimizin dikkatini çekmekle kalmayıp, okullarda ders konusu olmaya devam ediyor. İlçemizde bulunan Ayşe Bezci Turizm Otelcilik 10. Sınıf öğrencileri Coğrafya Öğretmeni Gamze Havva SİMSER Önderliğinde ve Kızılcahamam Belediyesi Turizm Tanıtım & Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan KAYABAŞIOĞLU rehberliğinde Jeopark gezisi düzenlediler.

       Öğrenciler ilk olarak, Güvem Bölgesinde bulunan, Karagöl, Beşkonak Fosil Yatakları ve Güvem Bazalt Sütunlarını gezip gezinin ilk bölümünü tamamladıktan sonra gezinin öğleden sonraki kısmında  ilçe merkezinde bulunan Şehit Anıt Ağacı ve Eğitimci Nuray YEŞİL müzesini gezerek burada ilçemiz hakkında farklı bilgiler edinme fırsatı buldular. Son olarak Çeltikçi Bölgesi Mahkeme Ağcin Yeraltı Kültürel Jeositini ziyaret edip Jeopark gezisini tamamladılar.

       Öğrenciler için hem motivasyon hem de doğal bir açık hava müzesi olan Jeopark alanları,  Doğa sevgisi ve Doğa Koruma bilinçlerine katkıda bulunmaya devam ediyor.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ