Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

EĞİTİMCİ BAŞKANIMIZ, MESLEKTAŞLARINI UNUTMADI
Eklenme : 24.11.2015   -   Okunma : 1626

Kızılcahamam'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Güvem İlk ve Ortaokulunda yapılan geleneksel öğretmenler günü programıyla başlayarak Kızılcahamam Belediyesi tarafınd

Kızılcahamam'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Güvem İlk ve Ortaokulunda yapılan geleneksel öğretmenler günü programıyla başlayarak Kızılcahamam Belediyesi  tarafından verilen akşam yemeğiyle sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü saat 11.00’da Güvem İlk ve Ortaokulu tarafından hazırlanan geleneksel öğretmenler günü programıyla başladı. Gün boyunca devam eden programlar, saat 13:00'da Atatürk Anıtı'na çelenk koyulmasının ardından Swiss İnternational Otel Topkapı Salonu'nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Ayşe Bezci Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi öğretmenler günü programı düzenledi.

Ardından Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney tarafından Saat 18:30’da Swiss İnternational Boğaziçi Restorant'ta öğretmenlere ve ailelerine akşam yemeği tertip edildi. Yemeğe Bölge Milletvekilimiz Prof. Dr. Emrullah İşler, Çamlıdere Kaymakamı ve Kızılcahamam Kaymakam Vekili  Aydın Erdoğan, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Milli Eğitim Müdür Vekili Veli Karakuş, Kızılcahamam Belediyesi Başkan Danışmanı ve Genel Koordinatör İhsan Taşer, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müftümüz Sinan Kazancı, İlçe Emniyet Müdürümüz Ali Yeşildal, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Programın açılış konuşmasını Kızılcahamam Milli Eğitim Müdür Vekili Veli Karakuş yaptı.  Açılış konuşmasının ardından ise Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney Konuşmasında;

"Ulu Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri’ne BAŞÖĞRETMEN olduğu günü öğretmenler günü olarak kutluyoruz. Bütün öğretmenlerimizin bu güzel ve özel gününü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Öğretmenlik gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Dolayısıyla her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlik sayesinde olmaktadır.

Onun için sizler toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer öndersiniz. Her bireyin yetişmesinde büyük rol üstlenilen, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakarlığı da gösteren sizlersiniz.

Öğretmenlere en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızı emanet ediyoruz, çocuklarımızla beraber aslında onlara geleceğimizi de emanet etmiş oluyoruz. Bundan dolayı Öğretmenlik mesleğinin kutsallığına ilişkin aslında çok söz söylemeye gerek yok.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ;”Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diyerek hem büyük sorumluluklar yüklemiş, hem de değerlerini anlatmıştır.

Öğretmenlik, varlıkların en şereflisi olan insanın yetişmesine hizmet eden, gelişmesine katkıda bulunan, terbiyesine etki eden en önemli mesleklerdendir. Bundan dolayı dinimizde eğitime, eğitimin temeli öğretmene büyük değer vermiştir. Bilginin dostu, cehalet ve karanlığın düşmanı olan dinimizin ilk emrinin “OKU” olması; eğitim ve öğretimin önemini açık bir şekilde ifade etmektedir.

Öğretmen; eğitip öğreten, gizli yetenekleri keşfedip ortaya çıkaran bir rehberdir. Öğretmen; öğrenciye ilim ve irfanı, din ve diyaneti öğretir, mutluluk yolunu gösterir, vatan ve insan sevgisini aşılar. Kendisinin de bir muallim olarak gönderildiğini ifade eden Peygamberimiz (S.A.V.), Bedir Savaşında görüldüğü üzere, okuma – yazma öğretimini sağlamak için savaş esirlerinden yararlanmıştır.

Bir Hadis-i Şeriflerinde “Ya Öğreten Ya Öğrenen, Ya dinleyen, Ya da Bunları Seven Ol” buyurmaktadır. Yine dört halifeden biri olan Hz. Ali; "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum " sözleriyle öğretmenin ve öğrenmenin önemine dikkat çekmiştir.

Artık çağımız bilgi çağıdır, bilginin oluştuğu ve mayalandığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Eğer ülkemiz muasır medeniyetler seviyesinde olacaksa, bu öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle yetişen “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” sayesinde olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerimle; güzel Ülkemizin Aydınlık nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan siz değerli öğretmenlerimizin, Öğretmenler gününü kutluyor,  saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Diğer yandan Çamlıdere Kaymakamı Aydın Erdoğan, Bölge Milletvekilimiz Prof.Dr. Emrullah İşler de birer konuşma yaparak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar.

Göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşan Çağatay İlköğretim Okulu beden eğitimi öğretmeni Ahmet Topal öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu vurguladı. Ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti.

Öğretmenler Günü programında çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerin ödülleri verildi. İlçemizi ve ülkemizi Engelliler Güreş Şampiyonası'nda başarı ile temsil eden güreşçimiz İsmail Hakkı Bostancıve güreş hocaları Halil Yılmaz, Mehmet Çetin, Raif Mamuş ve Hüseyin Koçak'a belediyemiz tarafından para ödülleri takdim edildi. Nitelikli İlkeli Nesiller Anaokulu'na katkıda bulunan Emekli Öğretmen Ali Güntekin de plaket verilerek onurlandırıldı. Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlenen  "100.Yılında Yabanabad'dan Kızılcahamam'a Sempozyumu düzenleme kuruluna belgeleri verildi.

Programın sonunda İlçemiz okullarında eğitim gören öğrenciler tarafından oluşturulan Seğmen ekibinin gösterileri yer aldı. Programın bitiminde ise Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in öğretmenlerimiz için tertip ettiği akşam yemeği organizasyonu gerçekleştirildi.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ