Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BELEDİYEMİZ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, ATIK PİL TOPLAMA KUTULARI DAĞITILDI
Eklenme : 8.12.2015   -   Okunma : 1392

Kızılcahamam’daki okullar ve Kamu Kurumlarına Atık Pil Toplama Kutuları, Tanıtım Cd’si ve Bilinçlendirme Broşürleri dağıtıldı.

Kızılcahamam Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ‘nin iş birliği ile Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Kızılcahamam’daki okullar ve Kamu Kurumlarına Atık Pil Toplama Kutuları, Tanıtım Cd’si ve Bilinçlendirme Broşürleri dağıtıldı.

-Piller ne zaman Atık hale gelir?

-Atık piller bünyesinde ne çeşit maddeler bulunur?

-Atık pillere ne yapılmalıdır?

-Atık piller nasıl ve nerelerden toplanmaktadır? gibi sorulara cevaplarını veren broşürler, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve kamu çalışanlarımıza dağıtılarak bu konuda daha bilinçli olmaları hedefleniyor.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, konuyla ilgili yaşadığımız doğanın önemine dikkat çekerek, yapılan bu çalışmanın, atık pillerin doğaya ve insan hayatına verdiği zararın vatandaşlarımızın da bilinçlendirilmesi ile en az seviyeye indirgenmesini hedeflediklerini söyledi. Vatandaşlarımızın da bu konuya ve doğaya hassasiyet göstermesi gerektiğini söyleyen Belediye Başkanımız Muhittin Güney, daha temiz daha güzel ve her şeyiyle örnek bir Kızılcahamam için çalışmaların titizlikle devam edeceğini belirtti.

 

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ