Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

YAZMAK KOLAY, SİLMEK ÇOK ZOR
Eklenme : 9.12.2015   -   Okunma : 1263

Doğa ve Termal Cenneti ilçemiz, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir çok özelliği ve doğal güzelliği ile her zaman dikkat çekmeye devam ediyor

Doğa ve Termal Cenneti ilçemiz, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir çok özelliği ve doğal güzelliği ile her zaman dikkat çekmeye devam ediyor.

Turizmin çok önemli olduğu ilçemizde gelen misafirlerimizin de daha memnun ayrılmaları için, bu doğal güzellikleri korumak ve çevredeki eksiklikleri göz ardı etmeden anında gidermek kaçınılmaz oluyor. Bu konuda belediyemiz bütün çalışmalarını titizlikle yürütmektedir. Ama bazen bazı vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstermemeleri ve çevremizdeki güzelliklere sahip çıkılmaması gibi durumlar da karşımıza çıkabiliyor.

Özellikle Kızılcahamam'da bazı duvarlara yazılan yazılar hem görsel güzelliğimizi etkiliyor, hem de gelen misafirlerimiz tarafından hoş karşılanmıyor. Bu konuda Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in talimatları ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Özel Ekiplerince, Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü takip ve kontrolü ile yapılan çalışmalar neticesinde ilçede bulunan bu tip yazılar, özel araçlarla silinerek temizlendi.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Çevremizde karşılaştığımız ve güzelliklerimizi adeta karalayan bu tip yazıların gerekli hassasiyet gösterilerek yazılmaması ve yazanların da duyarlı vatandaşlarımız tarafından uyarılması gerektiğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bu konuda yardımcı olduğunu da sözlerine ekleyen başkanımız kendilerine teşekkürlerini iletti.

 

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ