Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ORTA ÖĞRETİMDE JEOPARK EĞİTİMLERİ BAŞLADI
Eklenme : 31.12.2015   -   Okunma : 1238

Doğa Bilincini Aşılama ve Jeopark Eğitimlerimiz, önümüzdeki günlerde lise 9. Sınıf öğrencileri ile devam edecek.

 

 Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in talimatları ile, Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi tarafından ilçemizde bulunan ortaöğretim 5. ve 6.sınıf öğrencilerine doğa bilincini aşılamak ve jeopark projesini tanıtmak amacı ile "Doğa Bilincini Aşılama ve Jeopark Eğitimi" Kızılcahamam Belediyesi Turizm Tanıtım & Jeopark Koordinasyon Merkezi sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu tarafından verilmeye başladı.

İlçemizin doğal yapısı, tarihi, kültürü ve coğrafi özelliklerinin yanı sıra üzerinde yaşamış olduğumuz toprakların önemini öğrencilerimize anlatıp, onların doğaya ve çevreye duyarlı bireyler olmalarını sağlamak maksadı ile eğitimler gerçekleştiriliyor. Çocuklarımıza, bizden sonraki nesillere daha güzel ve yaşanılabilir doğal alanlar bırakma konusunda bilgilendirme yapılarak kendilerinin turizme duyarlı yaşadıkları bölge hakkında bilgi sahibi olmaları için Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan eğitim slaytları ile bilgilendirme yapılıyor.

Doğa Bilincini Aşılama ve Jeopark Eğitimlerimiz, önümüzdeki günlerde lise 9. Sınıf öğrencileri ile devam edecek. Eğitimlerin sonunda öğrencilerimize bahar aylarında Jeoapark gezileri düzenlenecek.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ