Kızılcahamam Belediyesi
15 Temmuz Şehitleri Kızılcahamam’da Anıldı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
15.07.2022

15 Temmuz Şehitleri Kızılcahamam’da Anıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam Kaymakamlığı tarafından Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi.

Programa Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Kızılcahamam Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Çalıkıranoğlu, AK Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Ahmet Barun, MHP Kızılcahamam İlçe Başkanı Muzaffer Gökmen, Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, 15 Temmuz Şehitlerimizin aileleri, ilçe protokolü, belediye meclis üyeleri, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Hafız Ali Tel tarafından Kur’an Tilaveti okundu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı video olarak yayınlandı. Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ve Kızılcahamam Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Çalıkıranoğlu tarafından protokol konuşmaları yapıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Kızılcahamam Belediyesi Basın - Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından demokrasi şehitlerimiz hazırlanan videolar izletildi ve program Fazlı Çoban ve ekibinin konseri ile devam etti. Programda Kızılcahamam Müftüsü Hasan Limon tarafından ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz için dua edildi. Saat 00:13’e kadar devam eden program sala okunması ile son buldu.

Programı izlemeye gelen vatandaşlarımıza belediyemiz tarafından çay ve nohut pilav, çocuklarımıza ise pamuk şeker ve mısır ikram edildi.