Kızılcahamam Belediyesi
4-6 Yaş Grubu Kuran Kursu Öğrencilerinin Yıl Sonu Gösterisi Gerçekleştirildi
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
01.06.2022

4-6 Yaş Grubu Kuran Kursu Öğrencilerinin Yıl Sonu Gösterisi Gerçekleştirildi

İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 4-6 yaş Kur’an Kurslarının yıl sonu programı gerçekleştirildi.

İlçe Müftülüğümüze bağlı Hafız Hasan Akkuş, Nino Anaokulu, Nevin Gökçek ve Çocuk Kulübü Kur'an Kurslarımızdaki 4-6 yaş sınıfı öğrencilerimizin hazırladığı yıl sonu programı bugün saat 14:00’da Kızılcahamam Belediyesi Adem Özbekler Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda yapıldı. 

Program İstiklal Marşının ardından İlçe Müftüsü Hasan Limon’un açılış konuşması ve Belediye Başkanı Süleyman Acar’ın selamlama konuşması ile başladı. 

İlçe Müftüsü Hasan Limon, “Çocuklarımız Milletlerin geleceğini şekillendiren, toplumların geleceğine yön veren en önemli unsurlardan biridir. Bir milletin sağlam temeller üzerine kurulabilmesi ve yükselebilmesi için o milletin çocuklarını inandırarak ve inançlara göre yetiştirerek gerekmektedir. Değerlerine göre yetişen çocuklarla milletin terakkisi aynı anda beraber ilerleyecektir. Bizler de yolunu kaybeden insanlığa yönünü gösterebilmek ve değerlerimizle tarihimize ve ilmi derinliklerimizle beraber inanç değerlerimizle düşünce kodlarımızla hayata yön veren islamın hayat verici ilkelerinde ve kadim geleneğimizle beraber çocuklarımızı geleceğe hazırlamak mecburiyetindeyiz” diye konuştu. 

Ardından Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “25 sene öncesini düşündüğümüzde bırakın 4-6 yaşı ortaokul bitene kadar eğitim görmesi yasak olan bir dönemde böyle bir araya gelmemizi nasip eden Yüce Rabbime binlerce hamd ediyorum. Sizlere de bu eğitime destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. İnşallah biraz önce de İlçe Müftümüzün de ifade ettiği gibi 37 Hafızımızın İnşallah 14 Haziran’da da töreni olacak, Kızılcahamam gibi bir yerde 37 hafızımızın çıkması gurur verici bir duygu biliyorsunuz. Aynı zamanda burası Termal Şehir, Sıfır Atık Şehri ve Hafızlar Diyarı. İnşallah bu hafızlarımızın sayısını artırmayı yüce rabbimiz nasip etsin” dedi. 

Ardından 4-6 yaş öğrencilerimizin hazırladığı program, Kur'an ı Kerim Tilaveti, ilahi, semazen gösterisi, asker gösterisi ve diğer gösterilerin ardından sona erdi.