Kızılcahamam Belediyesi
Atatürk Çamı Yeni Konseptiyle Kızılcahamam’da Hizmete Başladı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
23.04.2023

Atatürk Çamı Yeni Konseptiyle Kızılcahamam’da Hizmete Başladı

Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara özel keyifli etkinlikler eşliğinde Atatürk Çamı hizmete açıldı. Etlinliklerde çocuklara pamuk şeker ve mısır ikram edildi.

Açılışa Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ve üyeleri, kamu kurum müdürleri ve çalışanları, çocuklar ve vatandaşlar katıldı. Çocuklara yönelik etkinlikler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Belediye Başkanı Süleyman Acar ve Kaymakam Can Aksoy tarafından protokol konuşmaları yapıldı.

16 Temmuz 1934 tarihinde Atatürk’ün Kızılcahamam ziyareti esnasında bir gece konakladığı Atatürk Çamı, yıllardır beklediği atıl vaziyetinden Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda kurtarılarak yepyeni konseptiyle hizmete başladı. Atatürk Çamının yeni konseptinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğinde, Atatürk fotoğrafları ile çok güzel bir ortam oluşturuldu.