Kızılcahamam Belediyesi
BAŞKAN SÜLEYMAN ACAR, SIFIR ATIK ETKİNLİĞİNE KATILDI
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
19.04.2019

Belediye Başkanı Süleyman Acar, Orhangazi Ortaokulu’nun farkındalık oluşturmak için düzenlediği “Bir kitap, bir tohum, bir çay  ile sıfır atık projesi” etkinliğine katıldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan sıfır atık projesi kapsamında ilçemiz Orhangazi Ortaokulu, farkındalık oluşturmak ve atık malzeme değerlendirmek amacıyla örnek bir proje hazırladılar. Proje kapsamında atık malzemelerle oluşturulan okul bahçesi okuma ve etkinlik alanı açık hava kitaplığı “Bir kitap, bir tohum, bir çay” etkinliği ile ilçeye duyuruldu. Etkinlik kapsamında tüm öğrencilerin atık malzemelerle tasarlamış oldukları ürünler, okul bahçesinde uygun bir alana yerleştirildi. Daha yeşil bir dünya sloganıyla başlatılan proje kapsamında etkinlik davetiyelerine kara çam ve sarı çam tohumları eklendi. Böylece “Kitap dünyanızı, tohum dünyamızı zenginleştirir” sloganı vurgulanmış oldu.

Etkinliğe Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Süleyman Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, ilçe protokolü, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Program, açılışın ardından okul kütüphanesinin ve diğer birimlerin gezilmesi ile tamamlandı.