Kızılcahamam Belediyesi
Bayanlar Kızılcahamam’da Hünerlerini Sergiledi
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
06.12.2021

Kızılcahamam’da düzenlenen Höşmerim yarışmasına 30’un üzerinde yarışmacı katıldı.

Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Kızılcahamam Höşmerim’de Yarışıyor” yarışması düzenlendi.

Yarışmaya AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, İlçe Kaymakamı Can Aksoy,  Belediye Başkanı Süleyman Acar, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Bürokratlar, Yarışmacılar ve vatandaşlar katıldı.

Höşmerim yarışmasında İlk olarak Bayanların yapmış oldukları höşmerimler jüri tarafından kabul edildi ve 30’un üzerinde Höşmerim titizlikle jüri üyeleri tarafından tadıldı değerlendirme sunum, Lezzet ve kullanılan malzemelere göre değerlendirildi.

Programda Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar; Yöresel lezzetlerimizi hatırlamak, unutturmamak ve gelecek nesillere aktarmak amacı ile başladığımız “Kızılcahamam Höşmerimde Yarışıyor” etkinliğimiz çok güzel geçti.

Yarışma Birincisi Gülsüm EROL,Yarışma ikincisi Bahar SARI,Yarışma üçüncüsü Fatma SOYLU oldu

Tüm katılan hanımlarımıza ve yoğun katılımları ile bizleri onurlandıran siz değerli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Yöresel lezzetlerimizi tanıtacağımız yarışmalarımız devam edecek dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy yapmış olduğu konuşmada; Termal Turizmin Başkenti Kızılcahamam, gastronominin ve mutfak sanatlarının da merkezi olmaya devam ediyor.

Bugün ‘Kızılcahamam Höşmerimde Yarışıyor’ dedik ve 32 aday arasından en iyi höşmerimi yapan usta elleri seçtik. Anne tadında tatlıyı, yöresel en önemli tatlılarımızdan olan höşmerimi, işletmelerimizde ve otellerimizde sunmak hedefiyle çıktığımız fikri seyahat, bizi en iyisini aramaya yönlendirdi.

Programımıza Ankara Milletvekilimiz Sayın Zeynep Yıldız da katıldılar.

Sunumlarıyla da ciddi bir emek olan aday tabaklar alanında uzman şefler tarafından seçildi.

Artık işletmelerimizde yemekten sonra taze höşmerimi daha çok göreceğe benziyoruz.

Bir sonraki yarışmaya hazırlıklar şimdiden başladık dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız; Kızılcahamam Belediyemiz ile Kızılcahamam Kaymakamlığımızın birlikte düzenlediği Höşmerim Yarışması İlçede gastronomi turizmine katkı sunacak bu adım dolayısıyla Belediye Başkanımız Süleyman Acar’a ve Kaymakamımız Can Aksoy’a teşekkür ediyorum.

Programda Seymen gösterileri ve konser ile devam etti programın sonunda jüri tarafından belirlenen ilk 3 kişiye Protokol tarafından ödül verildi.

Program sonunda katılımcılara sertifika takdim edildi.