Kızılcahamam Belediyesi
Enerjimizi Güneşten Alıyor, Belediyemize Gelir Kazandırıyoruz
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
23.12.2022

Taşlıca Mahallemizde yaptığımız ve 2021 yılında hizmete başlayan Güneş Enerji Santralimiz ile belediyemize çevreci ve kalıcı bir gelir kaynağı kazandırdık.

Güneş Enerji Santralimizde faaliyete geçtiği 2021 Mayıs ayından bu yana yaklaşık 2,7 milyon kWh elektrik üretildi.

Bu üretimle birlikte belediyemiz yaklaşık 6 milyon Türk Lirası gelir elde etti.

Kızılcahamam Belediyesi GES Santrali, şu ana kadar yaklaşık 2,5 bin ton CO2 emisyonunu, 140 bin adet ağacın kesilmesini engelleyerek enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasında katkı sağladı ve sıfır atıkta öncü olan ilçemiz, doğaya önemli bir katkıda bulundu.
Tamamlanan ve devam eden bir çok projelerinin olduğunu vurgulayan Kızılcahamam Belediye Başkanımız Süleyman Acar, bunlardan birinin de güneş enerjisi santrali olduğunu söyledi.  Başkanımız Süleyman Acar şu bilgileri aktardı: “Kızılcahamam’ımıza her kazandırdığımız projenin yapımında ince eleyip sık dokuyoruz. Her birini tamamladığımızda ayrı bir gurur yaşıyoruz. Güneş Enerji Santralimiz faaliyete geçtiği günden bu yana çok şükür kendi maliyetini çıkardı. Aynı zamanda sıfır atık şehri olan ilçemize böyle çevreci bir projeyi kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Kızılcahamam için projelerimiz, hizmetlerimiz devam edecek” dedi.