Kızılcahamam Belediyesi
İftar Çadırımız Hizmetine Başladı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
25.03.2023

Kızılcahamam Belediyesi  tarafından her yıl geleneksel olarak kurulan ve Ramazan Ayı boyunca hizmet veren İftar Çadırımız bu yıl da Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanımızda hizmetine başladı.

Belediye Başkanımız Süleyman Acar da Ramazan Ayının ilk gününde İftar Çadırına gelerek ilk orucunu vatandaşlarımızla beraber açtı. Başkan Acar; “Bugün Ramazan’ın ilk günü, İftar Çadırımızda ilk orucumuzu hemşerilerimizle beraber açtık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımıza çadırımızda en güzel hizmeti vermeye devam edeceğiz. Soframız bereketli olsun inşallah. Bizimle birlikte orucunu açan ve çadırımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi”.

Her gün Belediyemiz Aşevi tarafından hazırlanan yemekler ile ortalama 500 kişiyi çadırımızda misafir ediyoruz.  

“Gönül Sofrasında Ben De Varım” kampanyasıyla, hayırseverlerimiz tarafından da bu yemeklere bağış yoluyla ve o gün çıkacak yemek malzemelerini alarak da katkı sağlanıyor.

İster bir öğün yemek bedelini nakit olarak bağış yaparak, isterse o gün çıkacak yemek malzemelerini alarak bu yıl kurulan iftar çadırında ben de varım diyebilirsiniz.

Bu Ramazan Ayında kampanyamıza katılmak isteyen hayırseverlerimiz Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuruda bulunabilir ve bu kampanya ile ilgili bilgi alabilirler.