Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam Belediyesi deprem bölgesi için yardım kampanyası başlattı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
05.02.2023

Kızılcahamam Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlattı. Belediye Başkanı Süleyman Acar, hemşehrilerini 'Gün Birlik Olma Günü' diyerek yardım kampanyasına destek olmaya davet etti.

Kızılcahamam Belediyesi, Kahramanmaraş’ta ve Gaziantep'te meydana gelen ve Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde de hissedilen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlattı.

Bölgedeki depremzedelerin ihtiyaçlarını giderilmesine destek olmak için ilçede başlatılan kampanyada; gıda, hijyen ve barınma malzemeleri içeren yardımlar toplanmaya başladı. Yapılan yardımlar 9 Şubat 2023 Perşembe günü mesai bitimine kadar Kızılcahamam Emekliler Lokalinde toplanacak. 

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, sosyal medya hesabından yaptığı yardım çağrısında, " Haydi Kızılcahamam ! Gün Birlik Olma Günü. Değerli Hemşerilerimiz; depremden etkilenen vatandaşlarımız için başlattığımız yardım kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.