Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam Belediyesi’nden Çiftçilere %50 Hibe Destekli Fide Dağıtımı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
20.05.2022

Kızılcahamam Belediyesi tarafından ilk defa geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen %50 hibe destekli fide dağıtımı, bu yıl da bugün gerçekleştirilen tören sonrasında vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile  yapıldı.

Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, AK Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Ahmet Barun, muhtarlar, çiftçiler ve vatandaşlarımız katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ve Eski Başbakan Yardımcısı, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, birer konuşma yaparak fide dağıtımının vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını, ürünlerinin bereketli olmasını dilediler.

Protokol konuşmalarının ardından daha önceden başvuru yapan vatandaşlarımıza domates ve biber ürünlerinin fide dağıtımı sırasıyla belediye çalışanlarımız tarafından gerçekleştirildi.

Fide dağıtımından faydalanan vatandaşlarımız düzenlenen bu organizasyondan dolayı Belediye Başkanı Süleyman Acar ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.

Geçen yılki fide dağıtımımızda 650 üreticimize, 370 bin adet fide dağıtmıştık. Bu yıl ise başvuru sayısı 800 üreticiye çıkarken inşallah dağıttığımız fide sayısı ise 457 bine çıktı. Bu yıl da vatandaşlarımızın fidelerimizden en yüksek derecede verim almasını ümit ediyoruz.