Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam’da Ramazan Bayramı Bayramlaşma Töreni Yapıldı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
02.05.2022

Ramazan  Bayramı nedeniyle Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesi bayramlaşma töreni düzenledi.

Kızılcahamam Belediyesine ait Adem Özbekler Kültür Merkezinde yapılan bayramlaşmaya Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, Garnizon Komutanı Uğur Dilek, Emniyet Müdürü Mustafa Dursun, siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaş katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar yapmış olduğu konuşmada;

Sevgili Hemşerilerim;

Millet olarak tüm bayramlar bizim için özel ve anlamlı günlerdir. Birlik ve beraberlik hisleriyle karşılamaya hazırladığımız Ramazan Bayramı da, hepimize güzellikleri hatırlatır.

Bizler  içinde yaşadığımız Güzel İlçemizin vatandaşları olarak büyük bir ailenin fertleriyiz.

Bu büyük ailenin parçası olmanın duygusuyla, Kızılcahamam Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çalışmalarımız, projelerimiz, daha güzel Kızılcahamam için gayretlerimiz artarak sürecektir.

Heyecan ve özlemle beklediğimiz bayramımıza kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, önümüzdeki yıllarda da huzur  dolu Ramazanlara erişebilmenin beklentisini taşıyoruz. Yüce Allah`tan dileğimiz halkımızla birlikte el ele, gönül gönüle, kol kola, sevgiyle, kopmayacak sağlam gönül bağlarıyla nice Ramazan aylarına sağlıkla, sıhhatle ulaşabilmektir.

Ramazan Bayramının insanlık adına hayatın her alanında çatışma yerine uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyü getirmesini temenni ediyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir Kızılcahamam’da sevdiklerimizle hep bir arada olalım istiyorum.

 Bu vesile ile tüm Kızılcahamamlı hemşerilerimin, mübarek Ramazan Bayramını kutluyor sağlık ve mutluluklar diliyorum dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ise; Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir  Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

 Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bayramlar  insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel bir gündür. Bu duygu ve düşüncelerle bütün Kızılcahamam halkının Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım dedi.

Resmi bayramlaşma sornasında Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ile Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar 15 Temmuz’da şehit olan Lütfi,Hakan,Mehmet Gülşen ve İbrahim Ateş’in ailelerini ziyaret ederek bayramlaştı.

Şehit aile ziyaretlerinden sonra Kızılcahamam Huzurevi ziyaret eden Başkan Acar ile Kaymakam Aksoy huzurevinde kalan yaşlılar ile bayramlaştılar.