Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam’da Resmi Bayramlaşma Töreni Yapıldı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
21.04.2023

Kızılcahamam’da Resmi Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Ramazan  Bayramı nedeniyle Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesi tarafından bayramlaşma töreni düzenledi.

Kızılcahamam Belediyesine ait Adem Özbekler Kültür Merkezinde yapılan bayramlaşmaya Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, MHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Garnizon Komutanı Uğur Dilek, Emniyet Müdürü Mustafa Dursun, siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar yapmış olduğu konuşmada;

“Sevgili Hemşerilerim;

Millet olarak tüm bayramlar bizim için özel ve anlamlı günlerdir. Birlik ve beraberlik hisleriyle karşılamaya hazırladığımız Ramazan Bayramı da, hepimize güzellikleri hatırlatır.

Bizler  içinde yaşadığımız güzel ilçemizin vatandaşları olarak büyük bir ailenin fertleriyiz.

Bayramlar birlik ve beraberliğin ve dayanışmanın zirve yaptığı günler. İnşallah bu bayramda olduğu gibi bundan sonraki bayramlarda da dayanışmamız ve birliğimiz bu şekilde inşallah devam eder. Bu birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara, dayanışmamızı bozmaya çalışanlara rabbim fırsat vermesin. Ülkemiz için şehit olanlarımız var, Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Yine yakın zamanda deprem şehitlerimiz var, Ailelerine ve yakınlarına Rabbim sabırlar versin. Bu vesile ile tüm Kızılcahamamlı hemşerilerimin, mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ise; “Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Bu programlar birlik ve beraberliğin, dayanışmanın vesilesi olur. Ben 4 yıldır ben burada görev yapmaktayım. Her bayram, her ne koşulda olursa olsun pandemi koşullarında da elimizden geldiğince bu bayramlaşmalarımızın yoğun katılımına şahit olduk. Bu duygu ve düşüncelerle bütün Kızılcahamam halkının Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım ise; “Kıymetli ve değerli hemşehrilerim, tuttuğunuz oruçları Allah kabul eylesin. Kızılcahamam halen bu bayramlaşmayı geleneğini yaşıyor. Ben Kızılcahamam’ın yetiştirdiği siyasetçilerden biriyim. biz hiçbir zaman, Kızılcahamam da siyaset yaparken hiçbir başı sıkışanın partisini sormadık. Kim geldiyse elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da böyle devam edecek. Bildiğiniz üzere annesi buralı bir Sayın Murat Kurum Bakanımız var. Dört yıldır yapılmayan her türlü hizmeti getirdi. Allah onların sayısını artırsın, güç kuvvet versin. Allah bu ülkeyi batırmaya çalışanlara fırsat vermesin, Allah’ın rahmeti selamı hepinizin üzerine olsun. Hayırlı ve bereketli bayramlar nasip etsin” dedi.

 

Bayramlaşma töreni konuşmaların ardından sona erdi.